Vieme, že nič nevieme.. minimálne o týchto piatich veciach

2354

Odpovede. Celý život ich hľadáme. Kladieme otázky a očakávame, že získame vedomosti či vysvetlenie. Na mnohé hľadajú odpovede aj vedci, ale márne. Sú oblasti nášho života, ktoré sú zatiaľ stále zahalené tajomstvom.

PREČO SNÍVAME?

pexels.com, CC0 License

Snívame tisíce rokov. Už prvý jaskynný muž sníval. Možno o kyjaku či o svojej novej žene. Každú noc vy, my a ďalších niekoľko miliárd ľudí si večer líhame do postelí a snívame svoje sny. A veda vôbec nevie vysvetliť prečo. Teórii, ktoré sny vysvetľujú, je mnoho, ale žiadna nie je všeobecne akceptovaná a úplne vedecky podložená.

ČO PRÍDE PO SMRTI?

pexels.com, CC0 License

Smrť je jednou z najväčších záhad v ľudskom živote. Nikto nevie s istotou povedať, čo sa stane s našou dušou po smrti. Množstvo ľudí, ktorí prežili klinickú smrť, hovoria o svetle, vznášaní sa nad telom. Vedci spochybňujú ich výpovede tým, že v čase klinickej smrti môže mozog blúzniť. Expert na resuscitáciu, doktor Sam Parnia, vypovedal, že sa podarilo oživiť ľudí aj desať hodín po smrti. Oživenie po niekoľkých hodinách nie je dôkazom posmrtného života, ale je to dôkazom toho, ako málo vieme o smrti.

AKO VZNIKOL ŽIVOT NA ZEMI?

Všetko, čo vieme je, že približne pred 3,8 biliónmi rokov sa začali medzi molekulami prebiehať chemické reakcie, ktoré viedli k vzniku RNA, teda životu. Čo zapríčinilo vznik tejto reakcie, nevieme. Teórie sú rôzne, od ultrafialového svetla až po vplyv nadprirodzených síl. Vedci po celom svete pátrajú, ako vznikol svet ale definitívne odpovede chýbajú. Či už svet vytvoril Boh alebo iné vplyvy, musíme uznať, že výsledok je pôsobivý.

ZÁHADNÝ VESMÍR

pexels.com, CC0 License

Na základe vedeckého výskumu vieme, že vesmír sa neustále zväčšuje a rýchlosť, akou sa zväčšuje, sa zvyšuje. Zákon gravitácie by mal všetko spomaľovať a držať pokope, ale nedeje sa tak. Čo spôsobuje zväčšovanie vesmíru? Prečo sa zväčšuje? A prečo vesmír popiera zákony, ktoré sám vytvoril?

AKO ŽILI DINOSAURY

Predstavili ste si Jurský park? Nie ste sami. Ale filmové spracovanie je jedna vec a realita druhá. O živote dinosaurov toho vieme veľmi málo. V prvom rade treba povedať, že pozostatky kostier sú neklamným dôkazom ich existencie. O čom sa hovorí už menej, je fakt, že mnohé kostry boli vytvorené na základe vedeckých rekonštrukcii a domnienok. Z niektorých druhov sa našli len úlomky a zvyšok si museli vedci „dotvoriť“alebo voľne povedané, vymyslieť. Napríklad z obdobia stredného Triasu (približne 10 miliónov rokov) máme po dinosauroch k dispozícii iba dva pozostatky – kúsok ramena a chrbtice.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre