Viete v ktorom mesiaci sa podľa štúdii rodia najmúdrejší ľudia? Prečítajte si

6693

Po svete behá množstvo šikovných a múdrych ľudí, a to bez ohľadu na to, v ktorom roku, mesiaci či dni sa narodili. Možno medzi ne patríte aj vy a nie je to nič nezvyčajné. Avšak, podľa najnovšieho výskumu je potrebné dodať, že práve september je tým „čarovným“ mesiacom, kedy sa rodí najviac múdrcov.

child fotografia
Foto od cherylholt

Tí, ktorí sa narodili v septembri, majú zväčša väčšiu šancu, že budú naozaj múdri a aj v škole sa im bude dariť. Vo výskume vykonanom Mariou Clairethisovou sa jasne uvádza, že medzi mesiacom a tým, aký ste inteligentný existuje jednoznačná korelácia. Štúdia s názvom „Školský počiatočný vek a kognitívny vývoj“ zistila, že žiaci narodení v septembri majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať lepšie výsledky resp. známky v škole ako tí, ktorí sa narodili v ktoromkoľvek inom mesiaci.

Je to zrejme spôsobené aj nastaveným školským systémom, ktorý tak trochu ako keby uprednostňuje deti narodené v tomto mesiaci. Výskumní pracovníci totiž zistili, že keďže osobe narodenej v septembri vychádzajú „zle roky“ a rodičia ich dajú do školy spolu s tými, ktorí sa narodili napr. v auguste (čiže sú o 11 mesiacov mladší), tak je pravdepodobnejšie, že práve „septembrovému dieťaťu“ to môže pomôcť k lepším známkam.

Táto štúdia sa však odohrala na Floride a nemožno presne predpokladať, aký výsledok by vyšiel v iných krajinách. Štúdia mala ešte jeden zaujímavý výsledok, a síce, že tí, ktorí sa narodili v septembri, majú taktiež najmenšiu pravdepodobnosť, že sa niekedy ocitnú vo väzení. Zrejme má naozaj 9. mesiac svoju magickú silu.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre