Vláda schválila nový Covid automat, ktorý zavádza prísnejšie protipandemické opatrenia. Strana SaS sa zdržala hlasovania

176

Nový Covid automat výrazne sprísňuje opatrenia. Premiér Eduard Heger uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii, že vláda v podstate zavádza lockdown pre neočkovaných. Podľa jeho slov sú najohrozenejšou skupinou. Pokiaľ neočkovaní neprekonali koronavírus, po novom sa budú musieť na vstup do práce dvakrát do týždňa testovať. Takisto sa nedostanú ani na hromadné podujatie.

Pri hlasovaní o novom Covid automate sa zdržala strana SaS, pretože nesúhlasí s obmedzeniami pre zaočkovaných. „So zvyškom COVID automatu, sprísňujúcim opatrenia pre nezaočkovaných, súhlasíme a podporujeme ho,“ povedal Richard Sulík.

Jana Bittó Cigániková zdôraznila, že cestou je podľa strany SaS motivácia na očkovanie, ktoré by prinieslo trvalé riešenie na zvládnutie pandémie. „Preto sme žiadali, aby opatrenia zaočkovaných motivovali, neočkovaných obmedzili, a takisto, aby bola lepšia kontrola opatrení,“ vyjadrila sa k momentálnej situácii Cigániková.

Zdroj: flickr

Nový Covid automat, ktorý zavádza prísnejšie opatrenia pre neočkovaných, prakticky zrovnoprávňuje očkovaných a tých, ktorí ochorenie prekonali. Na viaceré miesta budú mať prístup len ľudia v režime OP. Nové pravidlá budú platné od pondelka 22. novembra.

 

 

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre