Volocopter alebo lietajúci taxík bude lietať a prepravovať ľudí v rôznych krajinách už budúci rok!

443

Je to vták či lietadlo? Nie, jedná sa o prvý, plne elektrický a bezpečný lietajúci taxík na svete. Možno to vyzerá ako z nejakého sci-fi filmu alebo ako smelé plány do budúcna, no nie je to tak. Toto „vozidlo“ sa začne objavovať v mestách po celom svete už budúci rok!

Foto od youtube

Tento lietajúci taxík bol predstavený na festivale Greentech, ktorý sa koná v Berlíne. Išlo o vrchol programu, kde tvorcovia predstavili technológiu a možnosti ekologickejšej budúcnosti. Festival je akýmsi duchovným dieťaťom bývalého majstra sveta Formuly 1 – Nica Rosberga. „Prvé lety nebudú realizované o 10 rokov, ale už koncom toho budúceho, a to na miestach ako Dubaj, Singapur či Nemecko. Je to niečo fenomenálne, pretože to spôsobí revolúciu v spôsobe, akým sa pohybujeme. Taxíky budú dostupné aj v odľahlých mestách, pretože vzdušný priestor môžeme celkom jednoducho využívať oveľa viac, ako ten pozemný,“ povedal Rosberg.

Foto od youtube

Nemecká spoločnosť Volocopter tvrdí, že vzlietnutie aj pristávanie vo zvislej polohe poskytne vyššiu úroveň bezpečnosti. Toto „vznášadlo“ je poháňané špeciálnymi batériami, ktoré sa budú pravidelne vymieňať. Cieľom je, aby sa časom podarilo prepraviť až 100 000 cestujúcich za hodinu. Bez zbytočných emisií a takmer bez zvuku bude vozidlo schopné spočiatku prepraviť dvoch ľudí do maximálnej vzdialenosti 27 kilometrov. „Samozrejme, že ešte zostávajú určité výzvy, ale najzaujímavejšie na tom je to, že táto preprava nebude dostupná len pre bohatých ľudí, ale pre každého. Preprava bude totiž stáť len toľko, koľko stoja bežné taxíky,“ vysvetlil Rosberg.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre