To snád nemyslia vážne! Tieto bizarné zamestnanecké výhody ponukli šéfovia svojim zamestnancom

27125

Je celkom bežné, že sa firmy snažia nalákať zamestnancov na zamestnanecké výhody. Ale čo ak výhody nie sú práve najvýhodnejšie? Nakoniec poznáme to aj na Slovensku. Váš šéf dodrží zákon a ešte sa tvári, že to je benefit, ktorý vám ako váš nadriadený poskytuje. A pritom len zaplatil faktúru na čas. Možno vás ale poteší, že nie ste v tomto sami a takýto „samaritáni“ sa nájdu medzi zamestnávateľmi všade. Prinášame vám 15 vtipno-tragických zamestnaneckých výhod.

1. “Udalosti cez víkend a vianočné večierky. Vyzerám, že chcem tráviť svoj voľný čas s ľuďmi, s ktorými pracujem?”

2. “Uniforma zdarma.”

3. “Zamestnávateľ nám ponúkol lístky na rôzne športové a kultúrne udalosti so zľavou. Tie však poskytovala tretia strana, ktorá si účtovala poplatok za sprostredkovanie, takže lístky vyšli ešte drahšie než keby sme ich kupovali bežnou cestou.”

4. “Okná.”

5. “Som predavačka. Ako odmenu za prácu počas pandémie, krízu s toaletným papierom, trpezlivosť s výplatou, ktorá meškala štyri týždne a fakt, že jeden z našich kolegov na covid zomrel, sme dostali šesť džúsikov.”

6. “Práca nadčas. Áno, bolo to v zozname benefitov..”

7. “Pohodové piatky. Sme IT firma, do ktorej nechodia žiadni zákazníci. Prečo nemôže byť každý deň pohodový?”

8. “Obedy zdarma. Znie to skvele, že? Zdarma sú však len v prípade, že sedíte za svojim stolom a popri jedení si robíte svoju prácu. Ak sa od stola pohnete alebo sa idete najesť do reštaurácie, máte smolu.”

9. “Deň, kedy si môžete ako zamestnanec obliecť rifle.. treba k tomu vôbec niečo dodať?”

10. “Zdravotné pomôcky – vec, ktorú má zamestnanec poskytovať automaticky.”

11. “Miestnosť, do ktorej sa môžete ísť vyplakať, ak toho bude na vás v práci veľa, namiesto toho, aby riešili, prečo je zamestnanec v takom psychickom rozpoložení. Po vyplakaní sa sa od vás očakáva, že sa vrátite naspäť a pokračujete v práci.”

12. “45 minútovú cestu do práce – aby ste mali čas sa pripraviť na všetko, čo vás čaká, a po práci mať čas sa uvoľniť, kým prídete domov.”

13. “Biliardový stôl počas prestávky, za ktorého používanie sa vám nakoniec všetci začnú vysmievať.”

14. “Nemám žiadnu materskú dovolenku a personalista mi povedal, že to je benefit práce z domu – dieťaťu sa vraj môžem venovať popri práci.”

15. “V inzeráte sa písalo, že výhodou je flexibilný čas. Keď som sa však na druhý deň ukázal o polhodinu neskôr, šéf po mne začal vrieskať. Ukázalo sa, že flexibilný čas znamená, že musím byť v práci od 9 do 17 a zostať navyše dve hodiny, aby som ukázal, ako ma práca baví.”

Zdroj

Foto: deMilked

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Franta
18. októbra 2023 21:13

Kdybych mohl tak napíši i moje, ale to nejde. Řekněme že hledám kvůli tomu jinou práci.