Výber faktov: prečo sa Tom Cruise rozviedol s každou zo svojich manželiek keď dovŕšili 33 rokov a prečo Robert Downey Jr. ďakoval spoločnosti Burger King za to, že ho zbavila drog

1450

V dnešnom výbere zaujímavých faktov si prečítate príbeh otca, ktorý svojich dvoch synov pomenoval Winner a Loser, a aký bol ich osud. Ďalej sa dozviete, ako Tom Cruise očividne nemá rád ženy, ktoré sú staršie ako 33 rokov a prečo sa Robert Downey Jr. rozhodol skoncovať s drogami.

 

Fakt č. 1: Synovia Winner a Loser

Robert Lane bol otcom piatich detí s klasickými krstnými menami. Ale očividne mu myšlienka myšlienka, že výber mena môže ovplyvniť budúcnosť dieťaťa, nedala spávať. Aký život môže viesť človek s víťazným menom? A tak v roku 1958 pomenoval svojho šiesteho potomka Víťaz.

Keď mal Winner 3 roky, ďalší potomok bol na ceste. Otec sa spýtal svojej najstaršej dcéry, ako ho majú pomenovať, a ona povedala, že keď už majú víťaza, tak prečo by nemohli mať aj porazeného? A tak aj bolo.

Ich mená nikdy nevzbudzovali veľkú pozornosť ani posmech.  Od Winnera sa očakávalo, že bude úspešný. Avšak opak bol pravdou. Z cesty zišiel pomerne skoro, pretože jeho kriminálna kariéra sa začala vo veku 19 rokov, keď ho v septembri 1977 prvýkrát zatkli za napadnutie s priťažujúcimi okolnosťami.

O päť rokov neskôr bol prvýkrát odsúdený po vlámaní sa do domu. Potom nasledovalo viac ako 30 ďalších trestných činov a priestupkov: neplatenie cestovného, domáce násilie, neoprávnené vniknutie na cudzí pozemok, kladenie odporu pri zatýkaní a krádež auta.

Medzičasom Loser Lane získal štipendium na školu v Connecticute. Po skončení vysokej školy nastúpil v januári 1984 na policajné oddelenie v New Yorku.

 

Fakt č. 2: Holenie

Holenie chlpov nemení ich hrúbku, farbu ani rýchlosť rastu. Holením chĺpkov na tvári alebo na tele získajú chĺpky tupú špičku. Špička môže byť na určitý čas hrubá alebo „strnulá“, keď dorastie. Počas tejto fázy môžu byť chĺpky výraznejšie a možno sa budú zdať tmavšie alebo silnejšie.

 

Fakt č. 3: Tom Cruise

Tom Cruise sa rozviedol so všetkými tromi svojimi bývalými manželkami, keď dovŕšili 33 rokov (Mimi Rogers, Nicole Kidman, Katie Holmes) a každá z nich bola o 11 rokov mladšia ako tá predchádzajúca.

S Mimi Rogers sa oženil v roku 1987 a rozviedol sa s ňou v roku 1990, keď dovŕšila 33 rokov. V rokoch 1990 až 2001 bol ženatý s Nicole Kidman a v rokoch 2006 až 2012 s Katie Holmes – s oboma sa rozviedol, keď dovŕšili 33 rokov.

Každá z bývalých manželiek Toma Cruisa je o 11 rokov mladšia ako tá predchádzajúca.

 

Fakt č. 4: Spánok

Mozog je rozdelený na dve polovice, známe ako ľavá a pravá hemisféra. V neznámom prostredí časť ľavej polovice bdie, zatiaľ čo zvyšok mozgu hlboko spí. To pomáha vysvetliť, prečo prvá noc spánku u priateľa alebo na dovolenke nemusí byť pokojná.

 

Fakt č. 5: Samojed

Priateľská a láskavá povaha samojedov z nich robí zlých strážnych psov, agresívny samojed sa vyskytuje zriedkavo. Plemeno sa vyznačuje čulým a veselým výrazom, vďaka ktorému si vyslúžilo prezývku „usmievavý pes“. Vďaka svojmu sklonu k štekaniu však môžu byť usilovnými strážnymi psami, ktoré šteknú vždy, keď sa niečo priblíži k ich teritóriu. Samojedi sú výborní spoločníci, najmä pre malé deti alebo aj iné psy, a sú veľmi hraví.

Podľa istého klubu samojedov v Amerike, keď sa samojedi začnú nudiť, môžu sa stať deštruktívnymi alebo začať hrabať. Vďaka svojmu dedičstvu po sánkových psoch sa nebránia ťahaniu vecí a nevycvičený samojed nemá problém ťahať svojho majiteľa na vodítku namiesto toho, aby kráčal vedľa neho.

 

Fakt č. 6: Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. verejne poďakoval spoločnosti Burger King za to, že mu pomohli prekonať problémy so závislosťou. Tento reťazec rýchleho občerstvenia mu podľa jeho slov pomohol vzkriesiť aj jeho kariéru.

Stalo sa to v roku 2003, keď hlavná postava filmu Iron Man šoférovala auto naložené obrovským množstvom drog. Herec sa rozhodol zastaviť na hamburger a všetko sa zmenilo.

„Musím poďakovať spoločnosti Burger King,“ povedal. „Bol to taký nechutný burger.“

Potom všetky svoje drogy vyhodil do oceánu a rozhodol sa začať odznova.

Herec naznačil, že moment vo filme Iron Man, keď postava Tony Stark po prepustení z rúk únoscov vyžiada cheesburger z Burger Kingu, je odkazom na jeho vlastné zážitky.

 

Fakt č. 7: Zvyky

Podľa štúdie European Journal of Social Psychology, z roku 2009, sa zistilo, že na vytvorenie návyku je potrebných v priemere 66 dní, pričom rozpätie sa pohybuje od 18 do 254 dní.

Pozoruhodné je, že títo výskumníci zistili, že jednorazové vynechanie správania nemalo veľký vplyv na vytvorenie návyku, ak účastníci potom veci obnovili.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre