Výber faktov: prečo si Eminem neprevzal svojho prvého Oscara a čo pomáha zvýšiť prietok krvi do pohlavných orgánov a stimulovať erekciu

986

V dnešných zaujímavých faktoch sa dozviete, prečo si Eminem neprevzal svoje prvé ocenenie za najlepšiu originálnu pesničku a čo robil v čase odovzdávania cien. Potom vám rozpovieme príbeh muža, ktorý po dobu 10 rokov 2x denne jedol popcorn a vdychoval výpary z vrecúška, čo spôsobilo ochorenie pľúc, vďaka čomu sa mu podarilo vysúdiť od popcornovej spoločnosti obrovské odškodné. A nakoniec vám ponúkneme malú radu pre mužov. 

 

Fakt č. 1: Eminem

V rozhovore pre reláciu „Behind the Boards“ v roku 2007 Eminem povedal, že vôbec nevedel, že by mohol byť nominovaný na Oscara.

„Mal som pocit, že nemám šancu vyhrať, pretože, viete, keď som sa dozvedel, že som nominovaný, myslel som si, že to je pre hercov,“ povedal. „Nebol som si istý, čo presne znamená Grammy alebo Oscar, čo znamenajú niektoré ceny, takže ani ceny MTV, všetky tie veci. Jednoducho som mal pocit, že mám šancu na výhru ako snehová guľa,“.

 

Fakt č. 2: Popcorn

V roku 2012 bol vynesený rozsudok v prípade muža z Colorada Waynea Watsona, ktorý žaloval výrobcu a predajcov popcornu, ktorý mu spôsobil ochorenie pľúc, po tom, ako 10 rokov denne jedol  2 vrecká. Porotcovia priznali Watsonovi odškodné vo výške 7 miliónov dolárov.

V roku 2007 boli 59-ročnému Watsonovi diagnostikované problémy s dýchaním po rokoch vdychovania vône umelého masla.

Porota uznala, že výrobca popcornu, spoločnosť Gilster-Mary Lee Corp., nesie 80% vinu a supermarkety King Soopers‘, Dillon Foods a Kroger, v ktorom si popcorny kupoval, si rozdelili zvyšných 20%.

 

Fakt č. 3: Donuty

Podľa štúdie Americkej akadémie neurologických a ortopedických chirurgov z roku 2020 môže kombinácia vône šišiek a sladkého drievka zvýšiť prietok krvi do mužských pohlavných orgánov o 32 %. Zmiešanie vôní šišiek a tekvicového koláča údajne tiež spôsobuje zvýšenie o približne 20 %. Ale dokonalým spôsobom, ako zvýšiť prietok krvi, je kombinácia levandule a tekvicového koláča, ktorá zvyšuje silu o 40 %!

 

Fakt č. 4: Princezná Diana

Podľa odhadov auto išlo rýchlosťou 105 km/h, čo je viac ako dvojnásobok povolenej rýchlosti 50 km/h v tuneli. Náraz spôsobil značné škody, najmä na prednej polovici vozidla, keďže tam nebolo žiadne ochranné zábradlie, ktoré by tomu zabránilo. Svedkovia, ktorí prišli krátko po nehode, hlásili dym. Nikto z cestujúcich nemal zapnuté bezpečnostné pásy.

 

Fakt č. 5: Potomstvo potkanov

Nie je žiadnym tajomstvom, že potkany sa dokážu plodne rozmnožovať, ale počet, ktorý môžu dosiahnuť, je ohromujúci. Samička potkana zvyčajne porodí šesť vrhov ročne, ktoré pozostávajú z približne 12 mláďat. Ak sa to neukontroluje, pár potkanov môže vyprodukovať 482 508 800 mláďat len za tri roky.

 

Fakt č. 6: Vegetariáni

Ľudia sa zdržiavali konzumácie živočíšneho mäsa dávno pred Pytagorasom, hoci k prvému výraznému nárastu vegetariánstva založeného na princípe došlo pravdepodobne v klasickom období. Termín vegetarián nahradil pojem pytagorejec 29. septembra 1847 v Ramsgate v Anglicku, keď vznikla prvá vegetariánska spoločnosť.

 

Fakt č. 7: Gregor „Hora“ Clegane z Hry o tróny

Silový trojbojár Hafthor Bjornsson, známy vďaka postave „Hora“ v seriáli Hra o tróny, je držiteľom rekordu v najťažšom mŕtvom ťahu, keď zdvihol neuveriteľných 501 kilogramov. Jeho obrovská sila a výkon ho pravdepodobne radia medzi najsilnejších ľudí v histórii.

Pred svojím predčasným odchodom do dôchodku dokázal 10-krát vyhrať súťaž Iceland’s Strongest Man, 3-krát Arnold Strongman Classic, 5-krát Europe’s Strongest Man, 1-krát Worlds Ultimate Strongman a 8-krát sa dostal na pódium na World’s Strongest Man, pričom v roku 2018 získal titul.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre