Výber faktov: z čoho sú naozaj vyrobené keksíky KitKat a aký je svetový ženský a mužský rekord v počte orgazmov za hodinu

644

V dnešnom výbere náhodných zaujímavostí zistíte, ako po ťažkej noci oklamať svoje telo, že je vyspaté, aká predohra sa odohráva pred párením žiráf a zistíte aj, z čoho sú v skutočnosti vyrobené keksíky KitKat.

 

Fakt č. 1: Kit Kat

Kit Kats sú vyrobené z Kit Kats. Výrobcovia nenechávajú žiadny Kit Kat nazmar, takže každý odpad sa roztlačí na pastu, ktorá sa používa ako plnka do oblátok. Keďže každý nedokonalý Kit Kat už bol naplnený inými nedokonalými Kit Katmi a niektoré z Kit Katov, ktorými sa naplnia, budú tiež znova rozdrvené, vždy keď jete Kit Kat, v podstate jete vrstvy Kit Katov v Kit Katoch v Kit Katoch.

V tejto chvíli už viete o Kit Kat všetko, čo treba vedieť. Je to oblátka v čokoláde . Ale zaujímalo vás niekedy, čo je vo vnútri oblátky? Ukázalo sa, že každý kúsok tyčinky Kit Kat je svojím vlastným malým Kit Katom. Oplatky sú naplnené inými Kit Katmi.

Ak kontrola kvality usúdi, že tyčinka Kit Kat nezodpovedá štandardu dokonalosti, ak je nesprávne zarovnaná, chybná alebo len málo lesklá, zaradí sa medzi všetky ostatné nedokonalé Kit Kat.

Všetky vyradené Kit Kat sa roztlačia na pastu, ktorá sa potom použije na plnenie oblátok iných Kit Katov.

 

Fakt č. 2: Orgazmus

Najvyšší počet orgazmov zaznamenaný v lekárskej literatúre je 134 orgazmov za hodinu. ESR (Expanded Sexual Response) je nedávno definovaný nový fenomén. Definícia ESR znie takto: „schopnosť dosiahnuť dlhotrvajúci a/alebo predĺžený a/alebo viacnásobný a/alebo trvalý orgazmus a/alebo stavový orgazmus, ktorý trval dlhšie a intenzívnejšie ako klasické vzorce orgazmu definované v literatúre“. Stavový orgazmus je nepretržitá forma zmiešaných orgazmov a/alebo klitoriálnych/vaginálnych orgazmov, ktoré trvajú od 1 do 15 minút (alebo viac).

Počas statusového orgazmu sa prežíva kontinuálny orgazmický stav a predpokladá sa, že stav statusového orgazmu dosahuje veľmi málo žien, napr. menej ako 1 % celej ženskej populácie. Takmer 10 % až 15 % ženskej populácie má schopnosť vyvinúť ESR a predĺžený orgazmus.

 

Fakt č. 3: Toaletný papier

Papier vás neočistí tak ako voda. Výkaly prenášajú choroby vrátane cholery, hepatitídy, E. coli atď. Medzi bežnejšie ochorenia patria infekcie močových ciest.

Environmentálna daň je veľká. Ťažba dreva na výrobu toaletného papiera, ktorý sa používa v toaletných rolkách, má ročne vplyv na viac ako milión hektárov vzácneho kanadského boreálneho lesa, pričom sa uvoľní až 26 miliónov ton CO2 a 90 % narušenej pôdy zostane neúrodnej. A to je len jeden zdroj.

Veľká časť tohto odlesňovania zásobuje luxusného spotrebiteľa, pretože recyklovaný toaletný papier nie je taký šetrný k vašej zadnici. Napriek tomu 70 % svetovej populácie toaletný papier vôbec nepoužíva. Veľké oblasti južnej Európy, Afriky a juhovýchodnej Ázie namiesto neho používajú vodu.

 

Fakt č. 4: Placebo spánok

Ak sa presvedčíte, že ste v noci dobre spali, aj keď ste nespali, môžete svoj mozog oklamať, aby si myslel, že nie ste unavení. Nazýva sa to „placebo spánok“. Môže zlepšiť kognitívne funkcie a pomôcť vám podať lepší výkon, ako keby ste sa celý deň neustále sťažovali na únavu.

Placebo efekt je jav, pri ktorom dochádza k fyzickým alebo psychickým zmenám, keď sa človek domnieva, že dostáva skutočný liek alebo liečbu, pričom v skutočnosti dostáva cukrovú pilulku alebo inú neúčinnú látku či činnosť. Tento efekt sa zvyčajne pozoruje pri vedeckých testoch, pretože výskumníci potrebujú zistiť, či je liečba skutočne účinná, alebo si ľudia len myslia, že je účinná.

Placebo môže vyvolať zmeny v tom, ako sa cítime (väčšia alebo menšia bolesť, šťastie, únava atď.), ako aj v nesubjektívnych ukazovateľoch, ako je krvný tlak alebo hojenie. Predpokladá sa, že placebo efekt funguje tak, že myseľ očakáva symptómy alebo zmeny a potom vníma zmenu alebo uskutočňuje zmenu.

 

Fakt č. 5: Žehlenie

 

Extrémne žehlenie (nazývané aj EI) je extrémny šport, pri ktorom ľudia chodia so žehliacimi doskami na odľahlé miesta a žehlia si oblečenie. Je to najnovší nebezpečný šport, ktorý spája vzrušenie z extrémnej outdoorovej aktivity s uspokojením z dobre vyžehlenej košele.

Medzi miesta, kde sa takéto výkony uskutočnili, patrí: les, v kanoe, pri lyžovaní alebo snowboardovaní, na vrchole veľkých bronzových sôch, uprostred ulice, pod vodou, uprostred diaľnice, v cyklistických pretekoch, pri zoskoku padákom a pod ľadovou plochou zamrznutého jazera.

 

Fakt č. 6: Jedlo pre deti v školách

Minnesota sa stala štvrtým štátom v krajine, ktorý schválil program bezplatného stravovania v školách, a pripojila sa tak ku Kalifornii, Coloradu a Maine.

Minnesotský zákon poskytuje bezplatné raňajky a obedy všetkým žiakom od materskej školy až po 12. ročník, pričom štátne prostriedky sa použijú ako doplnok k federálnym prostriedkom na poskytovanie bezplatného stravovania žiakom bez ohľadu na príjem ich rodiny.

 

Fakt č. 7: Párenie žiráf

Samce žiraf si naberú do úst moč samice, aby zistili, či by bola dobrou partnerkou. Tento postup je známy ako „Flehmenova sekvencia“, pri ktorej sa žirafí samec priblíži k samici a trie sa o jej zadnú časť tela, kým sa nevymočí.

Žirafí samci skúmajú samici zadok a oblasť genitálií, a ak sa jej samec páči, dobrovoľne vyprodukuje moč, ktorý on očucháva a ochutnáva, aby zistil, či je v ruji.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre