Top 5 vychytávok, ktoré zlepšujú život zdravotne znevýhodneným ľudom

309

V dobe technologického pokroku sa objavujú nové pomôcky, ktoré zjednodušujú životy ľudí s postihnutím. Spoznajte päť takýchto vynálezov, ktoré výrazne zlepšujú ich každodenný život.

1. Vozičkový kočík

Tieto moderné vozíky sú vybavené kočíkmi na rôzne účely, ako sú preprava detí, nákupy alebo ako pomoc pri chôdzi. 

IMG 6464

2. Smartfóny s Braillovým písmom

Tieto telefóny umožňujú nevidiacim komunikovať so svojimi blízkymi prostredníctvom špecializovaného rozhrania. Technológia ide dopredu a vďaka tomu môžu smartfón používať aj nevidiaci.

IMG 6466

3. Robotické končatiny

Aj keď to znie ako vystrihnuté z filmu, je to realita. Robotické ruky a nohy, ktoré napodobňujú prirodzené pohyby, predstavujú významný technologický pokrok a ponúkajú novú nádej pre tých, ktorí stratili končatiny.

man in blue long sleeve shirt sitting on black chair
Autor tejto fotografie je ThisisEngineering RAEng

 

4. Čistič nôh

Ide o cenovo dostupnú pomôcku, ktorá vám umožní čistiť si nohy bez nutnosti sa ohýbať. Je umiestnená na podlahe kúpeľne a čistí nohy efektívne.

IMG 6467

5. Doska na žehlenie

Táto unikátna doska umožňuje pohodlné žehlenie z vozíka. Je ideálna pre tých, ktorí chcú mať svoje oblečenie pekne vyžehlené bez kompromisov v pohodlí.

IMG 6468

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.