Vyrazte si do krásnej Transylvánie za cenu spiatočných leteniek iba 22€!

1158

Toto miesto je po celom svete známe najmä vďaka Drakulovi. Vyrazte si do krásnej rumunskej rozprávkovej časti resp. regiónu, ktorý si zamilujete hneď na prvý pohľad.

transylvania fotografia
Photo by natalia_tabor

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 22€! Poletíte však z Viedne. Táto cena je dostupná pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 5.9. – 12.9.2018. Viac na stránke Wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10kg.

Čo určite vidieť?

– Hrad Peles – je bezpodmienečne jedným z najkrajších hradov v celej Európe. Svojim návštevníkom ponúka veľkolepé výhľady. Budete tam obdivovať novorenesančnú architektúru, gotické sochy a nedotknuté nádvoria.

– Sighisoara alebo rodisko Drakulu leží cca 2 hodiny autom severovýchodne od väčšieho mesta Brašov. Je rodiskom Vlada Tepesa /známeho ako predloha pre Drakulu/ a taktiež svetovým dedičstvom UNESCO. Okrem toho je jedným z najzachovalejších stredovekých miest v Európe.

– V meste Cluj-Napoca, kde priletíte je takisto čo obdivovať. Prejdite si toto mesto a nebudete ľutovať.

transylvania cluj napoca fotografia
Foto od bortescristian

– Temné a tajomné hory skvelo dotvárajú jedinečnú atmosféru. Výletom do Transylvánie si užijete rumunské pamiatky i nádhernú prírodu.

– Návštevu Transylvánie určite neoľutujete z viacerých dôvodov. A medzi tie patria, okrem iného, aj výborná tamojšia kuchyňa, krásna príroda no nájdete tam aj tiché uličky.

– Tento výlet neoľutujete ani z pohľadu cien. V obchodoch a reštauráciach sú totiž porovnateľné s tými našimi.

transylvania sigsisoara fotografia
Photo by Walle1886

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre