Vyrazte si v júli do Bazileja za cenu spiatočných leteniek len 25€!

247

Švajčiarsko je nádherná krajina, ktorú možno považovať za pýchu Európy. Najmä jej prírodné krásy hraničia s dokonalosťou a i keď ich nemáme vôbec ďaleko, naše návštevy sú skromnejšie.

basilej fotografia
Photo by skeeze

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 25€! Poletíte však z Budapešti. Táto cena je dostupná pre členov Wizz discount club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu odletíte v termíne od 11.7. – 18.7.2018. Viac leteniek na stránke Wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10 kg.

A čo v Bazileji?

– Na území tohto miesta je bod, kde sa stretávajú tri štáty a jednou nohou budete stáť vo Švajčiarsku, Francúzsku a aj Nemecku. Nájdete tu aj krásne historické centrum alebo veľkú ZOO.

– Reštaurácie v Bazileji sú úžasné. Nájdete tu miestne špeciality, ale aj medzinárodnú kuchyňu. V meste je tiež obrovský počet pekných kaviarní.

– Augusta Raurica – najväčšie rímske ruiny vo Švajčiarsku. Sú to zároveň aj posledné pozostatky rímskej kolónie postavenej ešte v roku 44 p. n. l.

– Nevynechajte ani Bazilejskú radnicu, ktorou je prekrásne reštaurovaný renesančný palác. Pri vstupe do mesta uvidíte masívne bazilejské opevnenie a brány, ktoré stoja za to, aby ste ich videli sú napr. Spalentor, St. Alban Tor alebo St. Johanns Tor.

– Ďalej nevynechajte ani Museum Jean Tinguely – pôsobí hravým, ale aj mrazivým dojmom. Fondation Beyeler – najlepšia súkromná zbierka umenia, ktorá je sprístupnená aj verejnosti.

 

 

basilej fotografia
Photo by clickphoto

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre