Vyrazte si v septembri do dánskej Kodane za cenu spiatočných leteniek iba 37€!

302

Tip na poznávací okruh po Kodani pre slovenských turistov môže pozostávať zo zábavy, zaujímavostí, dopravy, opery alebo aj histórie. Ak ste ešte v Dánsku neboli, máte možnosť napraviť to.

kodan fotografia
Foto od heiwa4126

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do Kodane za cenu iba 37€! Dostaviť sa však musíte na letisko do Budapešti a odtiaľ odletíte. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 6.9. – 11.9.2018. Viac leteniek na stránke Ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Čo nevynechať v Kodani:

– Výhodné pre turistov je kúpiť si lístky, či celé Copenhagen karty. Ak vystúpite na zastávke metra NYTORV, objavíte sa na jednom z najznámejších námestí v meste. Neďaleko je most HOJBRO, kde ešte pred ním nájdete pokladňu pre okružné plavby.

– Nastúpte na okružnú plavbu, ktorou sa budete plaviť kanálmi aj do hlbšieho centra, kde uvidíte architektúru, operu, viacero významných ulíc a stavieb. Zachádza sa aj na otvorenejšiu vodu medzi ostrovmi.

kodan denmark fotografia
Foto od Nelson Lourenço

– Navštívte múzeum sôch – Thorvalden’s Museum, v ktorom nájdete sochy od čias antiky, cez stredovek až po modernú dobu.

– Z Amalienborg prejdete do malého parku, kde nájdete opäť mnoho umeleckých diel a takisto budete mať zaujímavý výhľad na vodnú plochu a iné zaujímavé budovy, ako napr. budovu opery.

– Nevynechajte Tivoli Gardens zábavný park, kde môžete doslova zabiť celý deň bohatým programom v reštauráciách, stánkoch, na horských dráhach, na loďkách, na kolotočoch atď.

tivoli gardens park fotografia
Foto od Stig Nygaard

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre