Toto krásne prístavné mesto nájdete v Grécku a je to zároveň druhé najväčšie mesto v krajine. Už samotná destinácia je zárukou kvality, a preto ak chcete objaviť jej krásy, máte skvelú šancu.

thessaloniki fotografia
Foto od Jim Makos

Zaobstarajte si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do mesta Thessaloniki, alebo ak chcete do Solúna, len za cenu 26€! Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo 2 hodín.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 13.4. – 17.4.2019. Ďalšie termíny nájdete na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo práve toto mesto?

– Pretože na každom rohu narazíte na nejakú krásnu historickú pamiatku.

– Nájdete tam veľký prístav, krásne pláže a dlhočíznu promenádu.

– Cez deň je to typické grécke lenivé mesto, v ktorom si vychutnáte svoj pokoj, no vo večerných hodinách ožíva. Nájdete tam mnoho zaujímavých reštaurácii či bary.

thessaloniki fotografia
Foto od Jim Makos

– Určite si pozriete Galériov oblúk a Rotundu. V roku 303 dal cisár Galérius postaviť víťazný oblúk na znak svojho víťazstva nad Peržanmi. Dnes sa z neho zachovala pomerne veľká časť veľká. Rotunda je vlastne také mauzóleum, ktoré dal postaviť rovnaký cisár o 3 roky neskôr.

– Taktiež sa oplatí vidieť Aristotelovo námestie, ktoré je zároveň tým hlavným a jeho veľkoleposť sa určite oplatí vychutnať na vlastnej koži.

thessaloniki center fotografia
Foto od Jim Makos

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť