Vyrazte si z Bratislavy do krásneho mesta Thessaloniki len za 26€ tam aj späť! A s Ryanairom

271

Toto krásne prístavné mesto nájdete v Grécku a je to zároveň druhé najväčšie mesto v krajine. Už samotná destinácia je zárukou kvality, a preto ak chcete objaviť jej krásy, máte skvelú šancu.

thessaloniki fotografia
Foto od Jim Makos

Zaobstarajte si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do mesta Thessaloniki, alebo ak chcete do Solúna, len za cenu 26€! Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo 2 hodín.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 13.4. – 17.4.2019. Ďalšie termíny nájdete na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo práve toto mesto?

– Pretože na každom rohu narazíte na nejakú krásnu historickú pamiatku.

– Nájdete tam veľký prístav, krásne pláže a dlhočíznu promenádu.

– Cez deň je to typické grécke lenivé mesto, v ktorom si vychutnáte svoj pokoj, no vo večerných hodinách ožíva. Nájdete tam mnoho zaujímavých reštaurácii či bary.

thessaloniki fotografia
Foto od Jim Makos

– Určite si pozriete Galériov oblúk a Rotundu. V roku 303 dal cisár Galérius postaviť víťazný oblúk na znak svojho víťazstva nad Peržanmi. Dnes sa z neho zachovala pomerne veľká časť veľká. Rotunda je vlastne také mauzóleum, ktoré dal postaviť rovnaký cisár o 3 roky neskôr.

– Taktiež sa oplatí vidieť Aristotelovo námestie, ktoré je zároveň tým hlavným a jeho veľkoleposť sa určite oplatí vychutnať na vlastnej koži.

thessaloniki center fotografia
Foto od Jim Makos

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre