Ako prebieha spracovanie tabaku a výroba cigariet?

460

Cigarety, sú bežným spoločníkom pre mnohých po celom svete. Však málokto si uvedomuje komplexný proces, ktorým musia prejsť, než sa tieto drobné valčeky dostanú do rúk fajčiarov. V tomto článku si rozoberieme kroky výroby cigariet, od pestovania tabaku po balenie hotových produktov.

1. Pestovanie a zber tabaku

Prvým krokom výroby cigariet je pestovanie tabaku. Počas tohto procesu sa tabakové rastliny pestujú na špeciálnych farmách, a to buď na otvorenom poli alebo vo väčších skleníkoch. Po dosiahnutí zrelosti sa listy tabaku zbierajú a následne spracovávajú.

2. Spracovanie tabakových listov

Zozbierané tabakové listy sú nasledujúcim krokom dôkladne spracované. Počas tohto procesu sa listy čistia, režú na menšie kusy a potom sa im umožní vyschnúť. Tento krok je kľúčový, pretože vlhkosť tabaku ovplyvňuje chuť cigaret.

a barn with a bunch of bananas hanging from the roof
Foto od Rusty Watson na Unsplash

3. Miešanie a aromatizovanie

Výrobcovia cigariet často miešajú rôzne druhy tabaku, aby dosiahli požadovanú chuť a silu. Taktiež sa často pridávajú rôzne príchute a chemické zlúčeniny, ktoré ovplyvňujú chuť a vôňu cigariet.

a person holding a pile of dried tobacco
Foto od Afif Ramdhasuma na Unsplash

4. Tvorba cigariet

Po pripravení tabakového materiálu sa začína proces výroby samotných cigariet. Tabakový prášok je umiestnený v tenkej vrstve na dlhý pás papiera. Tento pás je potom zvinutý do valcov, ktoré sú následne orezané na žiadané dĺžky.

IMG 2820
Zdroj: YouTube

5. Výroba cigaretových filtrov

Vyrába sa z acetátu celulózy. Toto je najbežnejší materiál používaný na výrobu cigaretových filtrov. Jej vlákna sú jemné, umožňujúc dymu prejsť cez ne, ale zároveň zachytávajú niektoré častice a chemické látky obsiahnuté v dyme. Tieto filtre často bývajú v bielej alebo svetlohnedej farbe.

6. Balenie a distribúcia

Hotové cigarety sa balia do balení a označujú. Potom sa distribuujú do obchodov a stánkov po celom svete, aby mohli byť zakúpené fajčiarmi.

e89e97cf 3bcc 4cd7 9a8e 15a061974aab
File:Ciggarets stand (1498066434).jpg“ od Yaniv Ben-Arie from Tel-Aviv, Israel is licensed under CC BY-SA 2.0

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.