V prípade, že chcete zavítať do tohto “mesta umenia” a zažiť túto atmosféru, ktorá panuje všade, aj po jednoduchých uliciach, neváhajte dlho. Hlavné mesto Nemecka je na dosah viac, ako kedykoľvek predtým!

berlin fotografia
Foto od baranco1

Zaobstarajte si spiatočné letenky do Berlína len za skvelú cenu 12€! Poletíte však z letiska v Krakove. Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Let trvá necelú hodinu a pol.

Termín:

Za danú cenu je dostupný termín napr. od 2.4. – 9.4.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Niečo o Berlíne:

– Je označované za mesto umenia a zistíte to hneď po príchode, pretože všade po uliciach to žije umením, nehovoriac o múzeách a iných kultúrnych miestach.

– Najznámejšou pamiatkou je Brandenburská brána a taktiež Berlínsky múr. Tieto dve miesta by ste obísť nemali.

– Tak ako Bratislava má svoje “ufo” a Paríž svoju Eiffelovku, aj Berlín má niečo podobné – tzv. Televíznu vežu, ktorá má 368 metrov a je symbolom jednoty mesta. Navyše z nej budete mať úchvatný výhľad na mesto. Nachádza sa na námestí Alexanderplatz.

berlin fotografia
Foto od tinto

– Berlín je viac než prajný pre mladých ľudí. Jeho nočné kluby a celkový nočný život sú vychýrené. Ak sa tam vydáte za týmto účelom, vedzte, že budete mať ešte dlho na čo spomínať.

– V prípade, že sa radi prepravujete na bicykli, využite ich skvelé cyklistické chodníky, ktoré sú naozaj všade. Stačí si požičať bicykel a vyraziť za zážitkami.

berlin fotografia
Foto od Traveller-Reini

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť