Niektoré známe väzenské tetovania a ich skrytý význam. Poznali ste ho?

2034

Mohli by sme povedať, že každý pomaly tretí človek má nejaké tetovanie, minimálne nad ním premýšľal. Sú ľudia, ktorí sa rozhodli len pre nejaké drobné decentné tetovanie, ktoré sa nesie či už čisto v estetickom zmysle, alebo má pre nich aj hlbší význam. Potom sú tu ale aj takí, ktorí tetovania “zbierajú”. Pôvodne sa však vyskytovali najmä na koži väzňov. V drvivej väčšine prípadov tiež niečo symbolizovali. 

Ide totiž už o akúsi tradíciu, ktorá sa vo väzení šíri z generácie na generáciu. Nejde však o žiadnu profesionálnu prácu – väčšinou používajú hrubé ihly, lacné farby a vôbec, celá práca je nadmieru amatérska. Čo však väzenským tetovaniam chýba na kráse a čistote, to vynahrádzajú príbehom, ktorý skrývajú.

Častokrát poukazujú na to, kam človek patrí (aj keď sa jednalo o gang). Poďme si niekoľko tetovaní predstaviť. 

1488

616px 1488 knuckle tattoo
Zdroj: wikimedia common

Možno vám toto číslo nepríde hrozivé, práve naopak, pre nezainteresovaných ľudí vyzerá absolútne neškodne. Avšak, číslo 1488 má veľmi špecifický význam – číslo 14 predstavuje mantru Árijského bratstva – niečo v zmysle – je nutné zabezpečiť existenciu našich ľudí a tiež budúcnosti pre biele deti. Ďalšie dvojčíslie “88” je ekvivalentov písmen HH alebo „Heil Hitler“. H je totiž ôsmym písmenom abecedy. 

Pavučina 

1000857892 photo u5
Zdroj: ranker.com

Dať si vytetovať pavučinu, napríklad na predlaktí znamenalo, že daný človek strávil vo väzení naozaj veľmi dlhú dobu. Malo to symbolizovať, že sa daný človek cíti uväznený, ako ulovený v pasci systému. Tiež mohol bojovať s drogovou závislosťou. 

Slza 

teardrops photo u2
Zdroj: ranker.com

Nechať si vytetovať slzu bolo vo väzenskom prostredí absolútne bežné. Slza mala veľké množstvo rôznych významov. Pôvodne to bol znak akéhosi podriadenia – symbol toho, že je tento človek v područí iného väzňa. Slza teda mohla predstavovať aj bolesť a poníženie. Takisto to mohlo symbolizovať, že väzeň mal na rukách krv iného človeka. Ak bola slza umiestnená pod pravým okom znamenalo to, že človek stratil niekoho veľmi blízkeho. 

Tri bodky 

1000857894 photo u4
Zdroj: ranker.com

Tri bodky umiestené na tvári okolo očí zvyčajne znamenali vernosť mexickému gangu. V ojedinelých prípadoch však mohli mať aj náboženský význam, predstavujúc Najsvätejšiu Trojicu (Otec, Syn a Duch Svätý). 

Päť bodiek

five dots photo u2
Zdroj: ranker.com

Pozor, nezamieňajte si toto tetovanie s vytetovanými tromi bodkami. Päť bodiek sa tetovalo na pokožku chrbta ruky medzi palec a ukazovať. Tiež má viacero významov. Napríklad môže symbolizovať súčasť určitej skupiny ľudí – priateľov, v zmysle “my proti celému svetu. “

Ostnatý drôt 

1000857917 photo u6
Zdroj: ranker.com

Ostnatý drôt sa tetoval na predlaktie hlavne mladým ľuďom, ktorí sa dostali do väzenia a to predovšetkým na území Ruska. Ak si niekto dal vytetovať ostnatý drôt cez čelo znamenalo to, že ho čaká doživotný trest bez možnosti podmienečného prepustenia. Ostnatý drôt na predlaktí mohol ukazovať počet rokov, ktoré človek strávil vo väzení. 

Uzol smrti 

346922113 970589787699842 3474946208805764714 n
Zdroj: Instagram

Tri do seba zapadajúce trojuholníky predstavujúce posmrtný život – jedná sa o dôležitý symbol nórskej mytológie. Ako také je populárne hlavne vo väzení, kde sa nachádzajú neonacistickí gangstri.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.