Za jediný mesiac odbehol 10 maratónov, aby zarobil peniaze na dobrú vec

205

Prekonať celosvetovú pandémiu v zdraví a zároveň neprísť o zdroj príjmov si vyžaduje veľa síl. Jednak fyzických, ale najmä psychických. A keďže sme sa ocitli v takejto situácii, tak tá mala veľký vplyv na život mnohých ľudí a mnohých aj veľmi negatívne ovplyvnila.

3 15
Foto od Pixabay Ilustračné

Aj Tom Nevill zo Surrey zistil, že karanténa mala zmiešané účinky na jeho duševné zdravie. Dvadsaťdeväťročný mladík, ktorý trpí posttraumatickou stresovou poruchou už od mladého veku, bol zvyknutý zvládať svoje duševné zdravie pomocou určitých mechanizmov a rutiny, ale keď Spojené kráľovstvo prijalo určité opatrenia proti koronavírusu, tak mladík už nemohol robiť to, čo predtým. Vo veku 15 rokov, presne 3 roky po smrti jeho otca, mu bola táto choroba diagnostikovaná. Zažíval lucidné sny i záchvaty paniky a ocitol sa na okraji spoločnosti, ale o svojich problémoch s nikým nehovoril, pretože mal pocit, že si s nimi vie poradiť sám.

1 16
Foto od Facebook

Mal som pocit, že by rozprávanie o mojich problémoch bolo z mojej strany prejavenie slabosti a v tom čase som tým nechcel zaťažovať svoju rodinu ani priateľov. Až teraz vidím aké následky v skutočnosti malo nerozprávanie a neúprimnosť a o koľko horšie som to vtedy zvládal,“ vyjadril sa muž. Tom začal behať, aby sa zbavil svojej zlej energie a začal cvičenie využívať ako čas na racionalizáciu svojich myšlienok. Postupne sa zaviazal, že v júli zabehne 420 km, aby získal peniaze pre dobré účely, čo je ekvivalent 10 maratónov. Od začatia výzvy vyzbieral Tom už viac ako 1000 eur.

2 18
Foto od Facebook

Peniaze však nie sú jediné, ktoré získal. Tom počas tohto obdobia pandémie zistil, že práve teraz je ten najvhodnejší čas na diskusiu o duševnom zdraví. Už dávno nie je ticho a o problémoch sa dokáže porozprávať aj verejne. Ľudí preto vyzýva, aby to robili tiež a nenechávali si svoje problémy len pre seba. Tento čas preto na druhej strane považuje za vhodný na uvedomenie si mnohých veci, ktoré si ľudia počas „bežného“ života uvedomiť nestíhali.

 

 

 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.