Zábavný park Rabkoland v Poľsku je ideálnym nápadom pre rodinný výlet

3169

Možno aj za vami prídu toto leto vaše deti a povedia vám, že chcú ísť niekde do zábavného parku. Ak sa tak stane, tak Rabkoland je skvelá voľba pre celú rodinu. Mnohí ho označujú za najsympatickejší a výborne zorganizovaný zábavný park v Poľsku. Nachádza sa len kilometer od hlavnej cesty z Krakowa do Zakopaného a v roku 2004 bol vyhlásený za najlepší v Poľsku.

Čo Rabkoland ponúka?

Rabkoland je veľký areál a pozostáva zo 16 ulíc a 6 námestí. Už pri vstupe vás bude vítať (netypický) zamestnanec v goralskom odeve, ktorý vám veľmi rád porozpráva nejakú veselú príhodu. Počas návštevy v tomto mestečku na vás budú takmer z každého rohu vyskakovať pohyblivé sochy, ktorých pri poslednom sčítaní bolo až 254! Snáď im žiadna neušla.

Rabkoland
Kolotoče

Wiking Coster

Určený najmä pre mladšie deti (4 – 8 rokov a 90 – 130 cm). Vstup je v cene lístka.

Šialený klaun

Pre deti od 10 rokov a 110 cm, ktoré môžu odprevádzať aj rodičia. Vstup je v cene lístka.

Lietajúci autobus

Nie nejde o žiadnu halucináciu, skutočne je to lietajúci autobus. Je určený pre deti od 6 rokov a od 100 cm. Vstup je v cene lístka.

Horská dráha Zlatá Baňa

Určite ste aj vy videli vo filmoch horské dráhy, na ktorých každý kričal čo im hlasivky stačili. Tak prečo nevyskúšať niečo také aj v Rabkolande? Je určený pre deti od 10 rokov, ktoré sú vyššie než 110 centimetrov a vstup je v cene lístka, takže netreba platiť nič navyše!

Hudobný expres

Ak si chcete posedieť na nejakom pomerne kľudnom kolotoči a pri tom si zaspievať alebo hoci len popočúvať hudbu, tak Hudobný expres vás poteší. Vstup je v cene lístka a pre deti od 12 rokov a od 120 centimetrov.

Veľký mlyn

Bojíte sa výšok? Ak áno, tak na Veľký Mlyn radšej nechoďte. Farebná gondola vynesie vás a 3 ostatných ľudí až do výšky 28 metrov, čo vám ponúkne fantastický výhľad na celé okolie, vrátane mestečka Rabka-Zdroj. Vstup je od 8 rokov a 100 centimetrov, pričom vás pustia dovnútra len so základnou vstupenkou do Rabkolandu, takže netreba navyše nič platiť!

Loď Viking

Ak obľubujete momenty, kedy sa hlavou pozeráte kolmo na zem a o pár sekúnd kolmo na oblohu, tak Rabkoland vie vyhovieť aj tejto zvláštnej požiadavke! Vstup je od 10 rokov a 110 centimetrov, pričom sa vás tam zmestí poriadna kopa – až 40 ľudí. Vstup je už klasicky zahrnutý v cene vstupenky.

Autodrom

Síce technicky nejde o kolotoč, ale aj tieto svetovo známe autíčka vás v Rabkolande pobavia. Tak nasadnite do týchto ekologických elektrických vozov a búrajte sa s ostatnými členmi autodromovej premávky. Deti môžu vstúpiť ak majú viac než 10 rokov a 110 cm, no musia byť v doprovode rodiča (keďže ešte nemajú vodičák).

Disko Boat

Čo je najlepšie počas horúceho dňa? Samozrejme že voda! Tej sa vám však veľa nedostane na Disko Boat, pretože vaša loď je tak bezpečná že na vás nepadne ani kvapka. Nenechajte sa ale zmiesť názvom. Disko Boat znamená že loď je v tvare disku, nehrá vám počas jazdy žiadna disko hudba. Vstup je od 7 rokov, 100 centimetrov, v cene lístka a deti musia byť odprevádzané rodičom.

Pirátske Hojdačky

Ak sa vám bude Vikingská Loď zdať príliš nebezpečná, tak je tu aj menšia verzia s názvom Pirátske Hojdačky, pri ktorých práve vy rozhodnete, do akej výšky sa vaše dieťa dostane. Vstup je od 10 rokov a 110 centimetrov. Dospelí piráti sa však nepotešia, keďže tu nenájdete žiadny rum.

Taliansky kolotoč

Určite ste takýto kolotoč už videli. Má na sebe 16 cválajúcich koní, 3 pohyblivé kone, barokový koč a mlyn. Sedačky sú navrhnuté tak, aby sa na nich pohodlne sedelo ako deťom, tak aj dospelým. Vstup je od 3 do 12 rokov a s výškou minimálne 130 centimetrov.

zábavný park

Ďalšie atrakcie

Divadlo kúziel „Hókus Pókus“

V tomto predstavení sa vám predvedie kúzelník Lukasz Podymski. Lukasz vás prenesie do čarovného sveta plného kúziel, s čím mu budú pomáhať špeciálne efekty, hra svetiel a trochu hereckého umenia. Lukasz ponúka to najlepšie z Poľskej kúzelnej scény a jeho meno je zárukou kvalitnej zábavy.

Divadlo Maňuška pána Kukiełku

Okrem úžasných vystúpení, sa všetci môžu pozrieť do zákulisia a na vlastné oči vidieť ako takéto divadlo funguje. Vystúpenia majú náučný a často aj zábavný charakter, ktorý nie len pobaví ale aj naučí vaše deti nové veci! Mnohí ľudia hovorili, že je to jedno z najlepších divadiel v Poľsku, no o tom sa už budete musieť presvedčiť sami! Predstavenia sú každý víkend, sviatky a počas prázdnin sú každý deň.

kolotoč

 

Pohyblivé sochy

Ako sme už spomínali, tak v celom areáli napočítate až 254 pohyblivých sôch, ktoré sú roztrúsené do rôznych menších častí. Všetky tieto sochy sú unikátne a nenájdete ich v žiadnom inom zábavnom parku! Nájdete tu:

 • Veľký Cirkus
 • Veselá Farma
 • Spievajúca Zelenina
 • Lucek, verklikár z Horného Sliezska
 • Harmonikár medzi sliepkami
 • Veselé zajace
 • Jack a jeho psia hudba
 • Tri malé prasiatka
 • Strašiak do kapusty
 • Marš Tučniakov
 • Krokodyll Band
 • Driemajúci dedko v obrátenej posteli
 • Hojdajúci sa klauni
 • Miniatúrny zábavný park
 • Havajské Tanečnice
 • Henrietta (sliepka)
 • Trpaslíci
 • Mačací Orchester

 

 

deti

 

Celý Park znie super, no aké sú ceny?

Individuálne vstupné

 • Dospelý – 9,50€
 • Dieťa (do 85cm) – 0,25€
 • Senior (60+) – 4,50€
 • ZŤP – 4,50€
 • Narodeninové vstupné (do 12 rokov) – 0,25€
 • Celosezónna vstupenka – 26€
 • Tehotné ženy – 4,50€
 • Večerný vstup – 7€

 

Skupinové vstupné (od 15 osôb)

 • 6€ na človeka

 

Otváracie hodiny

Každý deň od 10:00 do 18:00

 

Ubytovanie v okolí

Zakopianska 6 – Apartment

Apartmán sa nachádza v srdci mesta Rabka-Zdroj. Je len pár minút chôdze od hlavných atrakcií mesta ale aj supermarketov. Prenajímate si celú budovu, nie len izbu, takže máte maximálne súkromie. Apartmán ponúka parkovacie miesto a veľkú záhradu, ktorú môžete používať.

Ubytujete sa tu od 55€ za noc, no minimálna dĺžka pobytu sú dve noci.

 

Apartmán Cichy Kacik

Apartmán je moderný a útulný, pričom je ideálny pre väčšie skupiny. Za noc zaplatíte 150€ (minimálna dĺžka pobytu sú 2 noci), no ubytuje sa tu až 8 dospelých osôb. Nájdete tu TV, kúpeľňu, balkón a záhradu so záhradným nábytkom a grilom. V blízkosti nájdete väčšinu atrakcii mesta Rabka-Zdroj, reštaurácie a supermarkety. K dispozícii máte Wi-Fi a parkovacie miesto.

 

Zdroje:

www.rabkoland.pl

www.airbnb.com

PREHĽAD RECENZIE
Lokalita
Cena / Kvalita
Vhodné pre deti
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
zabavny-park-rabkolandIdeálny zábavný park Rabkoland pre návštevu s deťmi a pre ľudí, ktorí bývajú v blízkosti poľskej hranice.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.