Začarovaný les: 10 rozprávkových fotografií s dlhou expozíciou, ktoré musíte vidieť

3293

Robí aj vám radosť pohľad na jedinečné fotografie? Patríte zároveň k milovníkom prírody, ktorí pri každej príležitosti obdivujú jej krásu? Ak ste na obe otázky odpovedali kladne, máme niečo presne pre vás! Prinášame vám totiž snímky brazílskeho fotografa, ktorý nedávno vytvoril zaujímavú zbierku.

Zdroj: schietti/Instagram
Zdroj: schietti/Instagram

Vitor Schietti niekoľko rokov experimentoval v oblasti fotografií z dlhou expozíciou, čo vyústilo do tohto jedinečného projektu. Hoci sú niektoré fotografie odfotené v rámci jednej expozície, väčšina vznikla za pomoci prekrývania viacerých snímok.

Keď v roku 2006 prešiel z analógovej na digitálnu fotografiu, začal sa hrať so svetelnými stopami, až celkom ovládol umenie expozície. A keďže je okrem fotografovanie jeho vášňou aj horolezectvo, je silno spätý s prírodou. Vždy rád cestoval a hľadal prírodné krásy, preto bolo prirodzeným krokom, že do svojej tvorby zakomponoval práve prírodu.

Zdroj: schietti/Instagram
Zdroj: schietti/Instagram
Zdroj: schietti/Instagram
Zdroj: schietti/Instagram

Prostredníctvom svojej tvorby sa snaží uctiť si matku prírodu. Stromy sa stali jeho primárnym (nie však jediným) objektom tvorby. Pri ich osvetľovaní sa sústredí na pulzujúcu, no neviditeľnú energiu, ktorou disponujú všetky živé organizmy. Chce zobraziť tajomstvo a krásu prírody, ktorá často pôsobí priam nadpozemsky.

Zdroj: schietti/Instagram
Zdroj: schietti/Instagram
Zdroj: schietti/Instagram
Zdroj: schietti/Instagram

Prostredníctvom svojej tvorby sa snaží ľuďom vysvetliť, že všetko na svete je prepojené, vrátane nás. Spoločnosť by si mala uvedomiť, že hoci z nej vychádzame, prírode sme sa dramaticky vzdialili. Tento fakt často spôsobuje, že ju považujeme za nepriateľa, ktorého treba ovládať a formovať. Mali by sme však myslieť na to, že sami sme zodpovední za jej súčasní stav, a tak, ako sme ho spôsobili, len my ho môžeme zvrátiť.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre