Začiatkom júla ponuka spiatočnej letenky do Catanie len za 49€!

264

Toto mesto je druhé najväčšie na Sicílii a nachádza sa neďaleko sopky Etna. V našich končinách nie je práve najznámejšou destináciou, no dovolenku tam určite neoľutujete.

catania fotografia
Foto od Alessandro Bonvini

Teraz máte možnosť zarezervovať si spiatočnú letenku len za 49€! Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín začiatkom júla, a to od 7.7. – 19.7.2018. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Bez príplatku je možné zobrať si so sebou aj príručnú batožinu s rozmermi maximálne 55×40×23 cm a váhou do 10 kg.

Prečo navštíviť Cataniu a vidieť okolie?

– Mesto je výborným vstupom na preskúmanie veľkej časti ostrova. Mestá ako Palermo alebo Syrakúzy máte z Catanie na dosah.

– Mesto je druhé najväčšie na Sicílii a je plné krásnej architektúry a dobrého jedla, ktoré musíte ochutnať.

catania sicília fotografia
Foto od Goldmund100

– Catania ponúka piesčité aj kamenité pláže, ale tie verejné nie sú v dobrom stave, je tam množstvo odpadkov. A preto odporúčame navštíviť súkromné pláže, za ktoré zaplatíte cca 7 eur a viac. Rozhodne sa to však oplatí, rozdiel je obrovský.

– Dedinka Taormina vám však ponúka nádherné čisté pláže a aj tá verejná je čistá. Ochutnajte aj skvelé jedlo a z miestneho amfiteátru sa vám naskytne nezabudnuteľný výhľad na okolie a pri troche šťastia aj na Etnu.

– V Catanii rozhodne navštívte katedrálu – dóm sv. Agáty a fontánu Fontana dell’Elefante, ktorá je vytvorená z lávového kameňa.

catania sicília fotografia
Foto od Freebird_71

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre