Záhada Bermudskeho trojuholníka – čo o ňom vieme?

1075

Každý už počul príbehy o Bermudskom trojuholníku – záhadné príbehy o zmiznutí lodí a lietadiel v tejto známej zóne sa rozprávajú po stáročia. Čo všetko o ňom vieme? Čítaj ďalej a dozvieš sa viac.

1. Trojuholník? Aký trojuholník?

O Bermudskom trojuholníku nie je nič oficiálne. Nie je to registrované územie a nie je ani zobrazené na mapách. Ale je zrejmé, že sa rozprestiera od Miami na Floride po ostrov Bermudy a po San Juan v Portoriku.

2. Záhada od päťdesiatych rokov

Najskoršie prípady nezvyčajných zmiznutí v tejto oblasti boli hlásené v roku 1950 – a odvtedy sa takmer sedem desaťročí špekulovalo o skutočnej príčine množstva podivných udalostí.

Screenshot 20221222 1607292
Zdroj: Pexels

3. Záhadné zmiznutia

Je pravda, že došlo k mnohým zvláštnym zmiznutiam. Len medzi rokmi 1945 a 1965 Wikipedia uvádza, že v tejto oblasti havarovalo až päť lietadiel a že v rokoch 1800 až 1963 sa potopilo alebo zmizlo 10 lodí. Iné stránky alebo webové lokality odkazujú na oveľa, oveľa dlhšie zoznamy.

4. Kompas sa v tejto oblasti mýli

Nespoliehajte sa na svoj kompas. Bermudský trojuholník je miesto na Zemi, kde kompas ukazuje na skutočný sever a nie na magnetický sever. Ak táto odchýlka alebo chyba kompasu nie je kompenzovaná, lode a lietadlá sa môžu ocitnúť ďaleko od kurzu, stratiť sa a poprípade havarovať.

Screenshot 20221222 1607532
Zdroj: Pexels

5. Najfrekventovanejšia námorná trasa

Táto oblasť je jednou z najviac navštevovaných pre amatérskych pilotov a námorníkov a jednou z najfrekventovanejších námorných trás na svete. Štatisticky väčšia premávka vedie k väčšiemu počtu nehôd a zmiznutí. Znie to logicky, však?

6. Čo si o tom myslia námorníci?

„Čítal som všetky príbehy o zmiznutí lodí a lietadiel,“ hovorí kapitán Brunel Bouwe Bekking. „Ale za všetky tie časy, čo som pretekal cez Bermudský trojuholník, sa nikdy nestalo nič zvláštne – no, možno jediné, čo si pamätám, je, že v niektorých oblastiach sme mali zúrivé búrky a raz nás zasiahol blesk, ktorý „zabil“ všetku elektroniku na palube“. 

Screenshot 20221222 1614242
Zdroj: Pexels

7. Vitajte v oceáne Atlantis

Mnohí tvrdia, že trojuholník je domovom strateného mesta Atlantis. Podľa legiend a špekulácií sa mesto Atlantis spoliehalo na silu špeciálnych energetických kryštálov, ktoré boli mimoriadne silné. Teória hovorí, že tieto energetické kryštály sú v nejakom zmenenom stave a vysielajú lúče energie, ktoré mätú navigáciu.

8. Nepozeraj hore

Oblasť má jeden z najvyšších výskytov pozorovaní UFO a únosy mimozemšťanmi boli obľúbeným vysvetlením zmiznutí. Únosy však nie sú jedinou teóriou; niektorí veria, že je to portál na iné planéty. Čo skutočne videli a zažili ľudia, ktorí sa stratili sa nikdy nedozvieme.

Screenshot 20221222 1607002
Zdroj: Pexels

 

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.