Zaleťte si do Jordánska za cenu spiatočných leteniek iba 73€!

247

Hlavné mesto Ammán je skutočne veľmi staré mesto a zmienky o ňom nájdete už v Biblii. Dýcha jedinečnou atmosférou a ak sa chcete „vrátiť“ o niekoľko rokov späť, zamierte tam.

amman fotografia
Foto od D-Stanley

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 73€! Poletíte však z Budapešti priamo do Ammánu. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete vyraziť v termíne napr. od 11.11. – 14.11.2018. Viac leteniek na Ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo práve táto krajina?

– Hlavnou turistickou pamiatkou Ammáne je citadela, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto. Je to veľký komplex so zvyškami opevnenia, chrámov a palácov. Nájdete tu aj archeologické múzeum, kde majú také sochy pochádzajúce z roku 6500 pred naším letopočtom.

– Navštívte púštne hrady, a to napr. Azraq, ktorý je postavený z čierneho bazalitu. Kamenné dvere vážia jednu tonu, ale aj napriek tomu sa dajú otvárať. Ďalej nezabudnite na hrad Amra, ktorý je pod ochranou UNESCO, a to kvôli unikátnym freskám.

– Petra – je síce vzdialená 300 km od hlavného mesta, no oplatí sa tam zavítať. Je to skalnaté pohorie, ktoré v sebe po stáročia ukrývalo stratené mesto. Skalné steny sa dvíhajú do výšky 200 metrov. Najznámejšia štrbina na svete odhali najfotografovanejšiu pamiatku Petry – Pokladnicu (Khazneh).

– Navštívte aj Hrad Kharanah, ktrý má tvar veľkej kocky, veže v jeho rohoch a s uzučkými okienkami. Na každom kroku toto mesto dýcha históriou. Máte čo obdivovať.

amman fotografia
Foto od Paul Keller

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

amman fotografia
Foto od andryn2006
Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre