Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1616 – Ako sa čistí náš mozog a kozie mäso na podporu rastu brady

8054

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, čo sa prvý krát predalo na eBay a, ako rýchlo sa vzďaľujú tektonické dosky. 

3 32

Počas spánku preteká mozgovomiechová tekutina mozgom v rytmických, pulzujúcich vlnách. Výskum ukazuje, že keď zaspíte, vaše neuróny stíchnu. Krátky čas na to začne cerebrospinálna tekutina prúdiť mozgom a premývať ho. Tento proces pomáha vyčistiť orgán od škodlivých proteínov a toxínov, ktoré sa nahromadili počas dňa.

4 16

Rwanda je východoafrická krajina, v ktorej sa ženám neodporúča konzumovať kozie mäso. Prečo? Vraj by im narástli brady. No možno sa tu len niekto nechcel podeliť.

5 12

Prvá vec, ktorá sa predala na eBay, bol laserový ukazovateľ, a to 3. septembra 1995. Bola to testovacia položka, ktorá mala slúžiť iba na kontrolu funkčnosti platformy. Predal sa za 14,83 USD (približne 13,78eur). 

6 8

Záhyby na bielej kuchárskej čapici „toque“ údajne predstavujú 100 spôsobov akými sa dá pripraviť vajíčko. Ak ste profesionálny šéfkuchár, mala by to byť pre vás hračka. 

7 9

Zdá sa, že praktická kravata ku Dňu otcov je rovnako tradičným darčekom ako kvety ku Dňu matiek. Alebo si myslíte niečo iné?

Spravna sablona 12

Keď sú tektonické dosky pod veľkým tlakom ich pohyb sa môže zrýchliť až 20-krát. Platne sa potom vzďaľujú približne tak rýchlo, ako rastie ľudský necht. 

9 8

Alice Rooseveltová bola známa svojou rebelskou povahou. Keď jej rodičia zakázali fajčiť v bielom dome, fajčila na streche. Unesená bola aj svojím nezvyčajným domácim miláčikom, hadom menom Emily Spinach, ktorého neváhala vytiahnuť z kabelky v nie práve najvhodnejších chvíľach. 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.