Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1619 – Kvetinový park Ashikaga v Japonsku a Galileov ukradnutý prostredník

4787

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako rozprávka urazila ľudskú rasu a čo spôsobuje žralokom pobyt v akváriu. 

2 58

Kvetinový park Ashikaga v Japonsku je ako z rozprávky. Nachádza sa v ňom viac ako 350 rôzne kvitnúcich vistérii. Medzi nimi aj 150-ročný kus s masívnou sieťou vetiev, ktorú stabiliuje rozsiahla bambusová mriežka. 

3 39

Výskumníci sa zamerali na dve skupiny po 20 ľudí, z ktorých jedna žuvala žuvačky. Obe si vypočuli 30-minútovú nahrávku, ktorá obsahovala postupnosť čísel. Po vypočutí boli účastníci požiadaní, aby ich zopakovali, čo najvernejšie. Skupina, ktorá použila žuvačky mala vyššie percento presnosti a rýchlejšie reakčné časy. 

Spravna sablona 15

Obmedzený priestor a nedostatok prirodzenej koristi v nich môže vyvolať stres, ktorý ďalej vedie k zdravotným problémom a niekedy aj k smrti. Žraloky biele, ktoré sú držané v akváriách môžu byť útočné, pretože sú zmätené a preťažujú svoj elektrorecepčný systém. 

5 14

Americký prezident Abraham Lincoln bol tiež známy ako milovník zvierat. Jazdil rád na koni, choval kozy a obzvlášť miloval mačky. Vždy si našiel čas, aby sa s nimi aspoň na chvíľu zahral. 

6 10

Prst odstránil Anton Francesco Gori po Galileovej smrti. Vystavený je podobne ako relikvia, aj keď ňou v skutočnosti nie je. 

7 11

Príbeh o Alici v krajine zázrakov bol v čínskej provincii Hunen zakázaný v roku 1931. Číňania totiž verili, že učiť deti mať zvieratá a ľudí na rovnakej úrovni nie je správne a takýto postoj uráža ľudskú rasu.

8 11

Sprievodcovia varujú návštevníkov Černobyľu, aby sa nedotýkali potulujúcich sa zvierat, pretože ich srsť môže obsahovať nebezpečné rádioaltívne častice.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.