Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1619 – Kvetinový park Ashikaga v Japonsku a Galileov ukradnutý prostredník

4810

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako rozprávka urazila ľudskú rasu a čo spôsobuje žralokom pobyt v akváriu. 

Kvetinový park Ashikaga v Japonsku je ako z rozprávky. Nachádza sa v ňom viac ako 350 rôzne kvitnúcich vistérii. Medzi nimi aj 150-ročný kus s masívnou sieťou vetiev, ktorú stabiliuje rozsiahla bambusová mriežka. 

Výskumníci sa zamerali na dve skupiny po 20 ľudí, z ktorých jedna žuvala žuvačky. Obe si vypočuli 30-minútovú nahrávku, ktorá obsahovala postupnosť čísel. Po vypočutí boli účastníci požiadaní, aby ich zopakovali, čo najvernejšie. Skupina, ktorá použila žuvačky mala vyššie percento presnosti a rýchlejšie reakčné časy. 

Obmedzený priestor a nedostatok prirodzenej koristi v nich môže vyvolať stres, ktorý ďalej vedie k zdravotným problémom a niekedy aj k smrti. Žraloky biele, ktoré sú držané v akváriách môžu byť útočné, pretože sú zmätené a preťažujú svoj elektrorecepčný systém.

Americký prezident Abraham Lincoln bol tiež známy ako milovník zvierat. Jazdil rád na koni, choval kozy a obzvlášť miloval mačky. Vždy si našiel čas, aby sa s nimi aspoň na chvíľu zahral. 

Prst odstránil Anton Francesco Gori po Galileovej smrti. Vystavený je podobne ako relikvia, aj keď ňou v skutočnosti nie je.

Príbeh o Alici v krajine zázrakov bol v čínskej provincii Hunen zakázaný v roku 1931. Číňania totiž verili, že učiť deti mať zvieratá a ľudí na rovnakej úrovni nie je správne a takýto postoj uráža ľudskú rasu.

Sprievodcovia varujú návštevníkov Černobyľu, aby sa nedotýkali potulujúcich sa zvierat, pretože ich srsť môže obsahovať nebezpečné rádioaltívne častice.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre