Budova montáže v Kennedyho vesmírnom stredisku NASA na Floride je objemovo štvrtou najväčšou budovou na svete. Drží rekord najväčšej jednoposchodovej budovy na svete a je najvyššou budovou mimo mestského centra v Spojených štátoch. Je v skutočnosti taký veľký, že má svoje vlastné počasie. Vo vlhkých dňoch sa pod stropom môžu tvoriť dažďové mraky, ktoré vyžadujú asi 10 000 ton klimatizačného zariadenia na reguláciu vlhkosti. S týmto nastavením je možné celkový objem vzduchu v budove vymeniť iba za jednu hodinu.

Nabudúce, keď budete hľadať byt alebo dom, možno by ste mali popočítať počet stromov v bloku. Nová štúdia zistila, že keď žijete na ulici, kde je o 10 stromov viac, ako je priemer, cítite sa tak zdravo, ako keby ste boli o sedem rokov mladší. Život v okolí zelených plôch robí ľudí šťastnejšími. Zeleň môže znížiť choroby, ako je astma, tým, že nasáva znečistenie. 

V roku 1998 bol študent strednej školy v Georgii suspendovaný po tom, čo si na seba obliekol tričko s názvom Pepsi na Coca-Colu. Po vypočutí tejto správy hovorca Pepsi povedal, „Bez toho, aby poznal všetky podrobnosti, to znie, akoby bol očividne trendsetter s dokonalým vkusom v oblečení“.

18. apríla 1930 hlásateľ spravodajstva BBC nemal, čo komentovať, vyhlásil „Nie sú žiadne správy“. Scenár spravodajského bulletinu sa zmenil na 15 minútový úsek s klavírnou hudbou. 

Vačica konfrontovaná s hrozbou často zasyčí a vycerí zuby. Často však aj nekontrolovane padne k zemi, najmä po tom, čo ju prekvapí predátor. Skutočne sa javí ako mŕtva, pričom vylučuje nepríjemnú látku z konečníka. Zápach opisovaný, ako mŕtvolnýodstrašiť predátora. Táto stratégia predstierania smrti však nie je bez rizík. Vačica je v bezvedomí, takže, ak sa predátor napriek tomu rozhodne do nej zahryznúť, niet úniku. Bezvedomie trvá niekoľko minúthodín. 

Veľké údolie Valles Marineris sa rozprestiera na ploche veľkej viac, ako 3 000 km a má hĺbku 8 km. Na porovnanie Veľký kaňon v Arizone v USA je 800 km dlhý a má hĺbku 1,8 km. Hoci hlavná hypotéza tvrdí, že povrch začal praskať po ochladení planéty pred miliardami rokov, skutočný pôvod Valles Marineris ostáva stále neznámy. 

 

Myšlienku miešaného jedla „Brunch: A Plea“ prvý krát navrhol anglický spisovateľ Beringer vo svojej eseji v roku 1895. Obhajoval tých, ktorí si „liečili“ svoje nedeľné ranné opice. Veril, že priatelia sa môžu takto podeliť o zhýralé príbehy z predchádzajúceho večera a pomaly tak striasť bolesti hlavy a „bublajúce“ žalúdky. 

 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.