Zaujímavosti ku káve

Zaujímavosti ku káve je naša pravidelná dávka faktov, ktoré si môžete vychutnať s rannou alebo poobednou kávou. Vychutnajte si viac ako 1000 častí našej legendárnej série.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #364

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete prečo musel paralympijský basketbalový tím Španielska vrátiť v roku 2000 svoje zlaté medaily, ale aj to, prečo sa Leonardo di Caprio volá Leonardo.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #363

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľkokrát sa počas dňa nadýchneme, ale aj to, koľko zarobil boxer Floyd Mayweather v roku 2015.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #362

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete o koľko % klesol počet havárií spojených s alkoholom po príchode Uberu do NYC, ale aj to, čo je najväčším "zabijakom" žien.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #361

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, aké IQ má pornohviezda Asia Carrera, ale aj to, koľko ľudí hovorí po anglicky.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #360

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko kníh denne prečítal Theodore Roosevelt, ale aj to, pri akej teplote sa topí čokoláda.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #359

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko iPhonov predal Apple za jeden deň v roku 2012, ale aj to, kedy naposledy v Austrálii zomrel človek kvôli pohryznutiu pavúkom.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #358

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete po ktorom umelcovi hodili ako po prvom spodné prádlo, ale aj to, ako sa volá najstarší jachtový klub.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #357

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete akú zaujímavú príchuť zmrzliny si môžete dať v Japonsku, ale aj to, na koľko kilometrov cíti ľadový medveď svoju korisť.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #356

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko % populácie jazdí na ľavej strane, ale aj to kedy dostali ženy vo Švajčiarsku právo voliť.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #355

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko vianočných stromčekov každoročne zhorí v USA, aj to kedy oslavujú deň detí v Indii.

Najlepšie časti

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #630: prečo...

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, prečo sú ľavé ženské prsia menšie než pravé a tiež aj to, bez ktorej časti tela bol pochovaný Napoleon.