Zaujímavosti o jednom z najbohatších mužov sveta, Billovi Gatesovi

2550

Kto by sa nerád „kúpal“ v peniazoch? Nanešťastie, nie každý má dostatočné možnosti alebo schopnosti na to, aby dosiahol taký úspech, ktorý mu bude vynášať neuveriteľné množstvo peňazí. A Bill Gates patrí práve do skupiny ľudí, ktorý svoj talent dokázali zúročiť. Je miliardárom, no je aj veľmi štedrým človekom. Rozdal už niekoľko miliónov na charitu a stále pomáha ľuďom. Má vlastnú charitatívnu organizáciu, ktorej sa venuje spolu so svojou manželkou. Prečítajte si niekoľko zaujímavosti o tomto mágovi súčasnej doby.

Fakt č. 1: Nadácia Bill a Melinda Gates je 2. najväčšou charitatívnou a 1. najväčšou súkromnou charitatívnou organizáciou na svete.

Fakt č.2: Od roku 2013 Bill a Melinda Gates uvoľnili 28 miliárd dolárov. Výskumy a prerušenia, ktoré sa robia v rámci nadácie Gates, sa bezplatne poskytujú komukoľvek.

bill gates fotografia
Foto od Sebastian Vital

Fakt č. 3: Ak stratí alebo vyhodí tisíc dolárov len tak na ulicu, ani sa nebude obťažovať, aby sa po nich zohol, pretože za 4 sekundy ich zarobí späť.

Fakt č. 4: Keď škola objavila jeho talent na kódovanie, nechali ho vytvoriť program pre plánovanie rozvrhu študentov v triedach. Gates si kód prispôsobil tak, aby skončil v triedach s „neprimeraným množstvom zaujímavých dievčat“.

Fakt č. 5: Gates získal čestný titul z Harvardu v roku 2007, tridsaťdva rokov po jeho dobrovoľnom opustení. Harvard totiž nikdy nedokončil.

harvard fotografia
Foto od niklas.tenhaef1

Fakt č. 6: Napriek obrovskému bohatstvu Gates hovorí, že každé jeho dieťa zdedí 10 miliónov dolárov – len zlomok z jeho viac ako 81,1 miliardového majetku. Ako sám hovorí: „Nechať deťom veľa peňazí nie je pre nich láskavosťou“.

Fakt č. 7: Gates prečíta 50 kníh ročne. Hovorí, že „čítanie je hlavným spôsobom, ako sa učím nové veci a testujem svoje chápanie.“

Fakt č. 8: Súkromná škola, ktorú navštevoval ako dieťa, bola jednou z veľmi mála škôl v USA s počítačom. Prvým programom, ktorý kedy používal, bola verzia tic-tac-toe.

Fakt č. 9: Ako tínedžer, prečítal celú Word Book Encyclopediu.

harvard fotografia
Foto od g_leon_h

Fakt č. 10: Dva roky po tom, ako opustil Harvard, ho zatkli v Mexiku kvôli tomu, že jazdil bez vodičského preukazu a prešiel na červenú.

Fakt č. 11: Gates má zbierku Porsche. Vlastní aj Porsche 959, ktoré kúpil 13 rokov pred tým, ako ho schválila americká Agentúra pre ochranu životného prostredia.

Fakt č. 12: Jeho obľúbená kapela je Weezer, obľubuje však aj kapelu U2.

weezer fotografia
Foto od davidjlee

Fakt č. 13: Veľmi zaujímavé je to, že Gates neovláda žiaden cudzí jazyk. A ako sám priznáva, je to vec, ktorej je mu najviac ľúto.

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.