Zavítajte do Gdanska len za cenu lacných spiatočných leteniek 19€!

197

Ak chcete zavítať do jedného z najkrajších poľských miest a uprednostňujete lietadlo pred inou dopravou, máte skvelú možnosť. A budete v tesnej blízkosti Baltického mora.

gdansk fotografia
Foto od rosemaria

Zaobstarajte si spiatočné letenky z Viedne do poľského Gdansku len za cenu necelých 20€! Táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si zakúpite za 30€/rok pre dvoch.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 30.1. – 6.2.2019. Viac leteniek nájdete na stránke wizzair.

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi maximálne do 55x40x23 cm.

A čo v tomto meste?

– Choďte do Shakespearovho divadla.

– Navštívte Kostol Panny Márie – patrí k najväčším tehlovým svätostánkom na svete. Najvýraznejším štýlom je gotika. V kostole však budete obdivovať jednu z najkrajších sakrálnych výzdob v krajine. Navyše, súčasťou je veža, z ktorej budete mať výhľad na mesto.

Westerplatte je pomník, kde si môžete pozrieť aj vojnové múzeum. Poliaci totiž dokázali na tomto mieste počas 1. svetovej vojny až sedem dní vzdorovať obrovskej prevahe Nemcov.

gdansk fotografia
Foto od Gruu

– Ďalej Dluga ulica je taktiež hodná vašej návštevy, pretože je najznámejšou ulicou v Gdansku a nájdete tam veľmi veľa malých obchodíkov, kaviarní, ale aj reštaurácie s typickou domácou stravou. Taktiež je veľmi vzácna architektúra budov, na ktorých sa nachádzajú historicky cenné maľby.

– Taký historický žeriav je jednou z najvzácnejších pamiatok v meste. Nájdete ho priamo v prístave. Postavený bol v 15. storočí.

gdansk fotografia
Foto od Arcaion

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre