Ľudia zanechali majetok svojim domácim miláčikom. Ani zďaleka sa nejedná o malé sumy.

144

Milovníci zvierat majú mnohokrát tendenciu vychádzať so svojimi miláčikmi omnoho lepšie ako s ľuďmi vo svojom okolí. Mohli by ste však povedať, že ich milujete natoľko, aby ste ich zahrnuli vo svojom závete, napríklad aj na úkor členov rodiny? Pretože presne to urobili ľudia, o ktorých vám v tomto článku povieme viac.

Samozrejme, že zvieratá sú nevinné tvory, ktoré nedokážu ublížiť, ale práve naopak. Veľmi často sú to práve ony, ktoré svojim majiteľom zlepšujú náladu a vôbec deň či život. Avšak potom sa tu už ponúka otázka, či sa ľudia nestali otrokmi svojich miláčikov alebo či nebola ich psychická stránka v akejsi nerovnováhe. 

Na druhej strane, ak má niekto veľa peňazí, pramálo mu záleží na tom, čo s nimi bude po ich smrti, preto ich prenechá svojim zvieratám prostredníctvom správcu, ktorý ich má skrze financie rozmaznávať.

A čo vy? Ak by ste mali tú možnosť, nechali by ste svoj majetok psovi, mačke alebo svojmu králikovi? 

Majel Roddenberry nechal svojim psom 3,5 milióna eur

majel roddenberry left 4 million to her dogs photo u2
Zdroj: ranker.com

Hovorí vám niečo meno Gene Roddenberry? Ak ste fanúšikom Star Treku rozhodne viete o čom hovorím. Gene bol totiž jeho tvorca a jeho manželka sa volala Majel. Svojho manžela bohužiaľ prežila o takmer dve desaťročia, no spoločnosť jej robil psí pár, ktorému zanechala po svojej smrti majetok vo výške 3 a pol milióna eur a ich opatrovateľovi takmer ďalší milión, ten sa mal o psy starať a bývať s nimi v kaštieli.

Grófka zanechala svojmu nemeckému ovčiakovi vyše 70 miliónov eur 

brown and black dog
Autor tejto fotografie je Michael Dziedzic

Grófka Karlotta Libensteinová žijúca na území Nemecka nechala celý svoj majetok vo výške vyše 70 miliónov eur svojmu vernému spoločníkovi, psovi plemena nemecký ovčiak, Guntherovi III. Vďaka šikovným správcom majetku (a ich rozumným investíciám) sa hodnota financií dokonca zvýšila na neuveriteľných 340 miliónov eur! Vďaka tomu sa Gunther III. stal najbohatším domácim miláčikom všetkých čias. Údajne do jeho vlastníctva prešlo aj Madonnino sídlo v Miami Beach. Po jeho smrti majetok prešiel na jeho potomka Gunthera IV.

Alexander McQueen zanechal svojim psom tisíce

426890 photo u15
Zdroj: ranker.com

Keď v roku 2011 zomrel módny návrhár Alexander McQueen, všade sa hovorilo o jeho poslednej vôli, v ktorej zanechal svojim trom anglickým bulteriérom Callumovi, Juiceovi a Minterovi 75 tisíc eur. Čo mu slúži ku cti je, že ďalších 150 tisíc eur zanechal dvoch charitatívnym organizáciám pre zvieratá. 

Leona Helmsley nechala svojmu maltézskemu psovi 11 miliónov eur

white long coat small dog on green grass field during daytime
Autor tejto fotografie je dole777

Leona Helmsley bola manželkou realitného makléra, a tak počas svojho spoločného života rozhodne netreli biedu. Svojho manžela však prežila, a keď sama zomrela, svojmu psovi odkázala neuveriteľných 11 miliónov eur. Keď sa chýr o tom skutku rozšíril, pes menom Trouble dostával toľko výhražných listov, že ľudia do opatery ktorých bol zverený, museli najať bezpečnostných pracovníkov, ktorí by mu zabezpečili ochranu. 

Dve vnúčatá z rodiny Helmsley boli totiž zo závetu vynechané, a tak podali žalobu. Sudca nakoniec siahol na majetok, ktorý už patril Trouble a rozdelil ho aj medzi najbližších príbuzných. Po Troubleho smrti išla väčšina jeho majetku do organizácií, ktoré sa starajú o psov.

Maria Assunta nechala svojej mačke 13 miliónov eur

Russian blue cat wearing yellow sunglasses
Autor tejto fotografie je Raoul Droog

Maria Assunta bola vdovou po talianskom realitnom investorovi. Spolu nemali žiadne deti, a tak si na krátenie dlhých a osamelých večerov vzala z ulíc Ríma túlavého kocúra, ktorému dala meno Tommaso. Keď v roku 2011 zomrela, celý svoj majetok vo výške 11 miliónov eur prenechala jemu, pričom svojej sestre dala povinnosť postarať sa o neho. 

Christina Foyle nechala svojim domácim miláčikom 100 miliónov eur

1001175834 photo u3
Zdroj: ranker.com

Človek si takú sumu pomaly nedokáže ani len predstaviť. Christina Foyle však bola majiteľkou slávneho londýnskeho kníhkupectva Foyle’s a keď v roku 1999 zomrela, svojim štyrom korytnačkám a psovi zanechala majetok vo výške 100 miliónov eur, pričom zodpovednosť za starostlivosť o zvieratá zverila svojmu údržbárovi a jeho manželke. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.