Keď sa potápali, došlo k zemetraseniu. Pozrite si tieto mrazivé zábery

324

Keď sa povie slovo potápanie, väčšina ľudí si predstaví dokonalú lagúnu, nádherné koraly, korytnačky a iné morské živočíchy. Len málokomu však zíde na um, že by mohol niekoľko metrov pod hladinou zažiť zemetrasenie. Presne to sa však stalo istej skupine potápačov v Indonézii a máme aj niekoľko záberov!

@redoyjoy9999 #fypシ゚viral #fyp #tiktokpromote #kongdjiebw #symci #VideoPerjalanan ♬ suara asli – redoy

K zemetraseniu s magnitúdou 7,2 došlo 8. novembra v blízkosti útesu Banda Sea. Potápači svoje dobrodružstvo natáčali, a tak si možno v 20. sekunde všimnúť zemetrasenie. Ľudia sa pod vodou snažili chytiť kusov koralov, aby ich neodnieslo preč. Okamžite sa rozvíril piesok a ryby rýchlo odplávali preč. Kameramanovi sa nepodarilo ničoho sa prichytiť, a tak ho zemetrasenie vytlačilo smerom nahor. Našťastie však neskončil ďaleko od svojej skupiny.

@redoyjoy9999 #fypシ゚viral #fyp #tiktokpromote #peduli #semuaorgtau #VideoPerjalanan #kongdjiebw ♬ suara asli – redoy

Na druhom videu vidieť následky zemetrasenia. Piesok stále víri a potápači plávajú okolo neho. Po úvodnom zemetrasení nasledovalo sedem ďalších silných otrasov s magnitúdou od 5,0 do 6,8.

@redoyjoy9999 #fyp #fypシ゚viral #tiktokpromote #VideoPerjalanan ♬ suara asli – redoy

Tretie video ponúka bližší pohľad na zemetrasenie. Vidieť na ňom, ako zemetrasenie zasiahlo útes a rozmetalo ryby aj piesok.

Zemetrasenie pod vodou nie je niečo, čo by chcel človek zažiť. Nie je to ani niečo, čo by mu zišlo na um, keby sa chystal preskúmať morskú plochu. Je však dôležité myslieť aj na takéto scenáre a vhodne sa na ne pripraviť.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.