Žirafa vzácneho druhu Masai sa narodila pred očami návštevníkov a dnes je už pevnou súčasťou Safari

343

Návštevníci smerujúci do Disney Animal Kingdom (kráľovstva zvierat) tam odteraz budú vídať aj mláďa žirafy, ktoré dostalo meno Jabari a narodilo sa v januári.

Zástupcovia Disney oznámili, že Jabari sa pripojí k tomuto tematického parku, čo znamená, že návštevníci ho budú môcť vidieť zblízka v Kilimanjaro Safari. Toto zaujímavé safari sa nachádza v africkej savane, v areáli prírodnej rezervácii Harambe. Je to veľmi zaujímavý zážitok, pretože návštevníci absolvujú prehliadku miesta v otvorených vozidlách.

View this post on Instagram

We interrupt this regularly scheduled Monday to bring you A LIVE BIRTH AT KILIMANJARO SAFARIS.?That's right! A sweet giraffe mama is currently giving birth on the savanna. They tried bringing her backstage, but she just wants to chill tbh ✨ We managed to get some live video while on the safaris, as well as some fascinating shots of this live birth. To watch this with sound, head to our YouTube page or use this link: https://youtu.be/5S6WUQfs8Y0 ✨?? . . . . #waltdisneyworld #waltdisneyworldresort #disneysanimalkingdom #kilimanjarosafaris #fastpass #disneygiraffe #babygiraffe #giraffebirthlive #yeswereonyoutube #WDWNT #wdwap #wdwannualpassholder #nahtazu #disneylife #disneygram #disneyblog #disneyblogger #disneynews #disneyphotos #disneyphotography #igdisney #disneysocial

A post shared by WDW News Today (@wdwnt) on

Potom, čo mláďa strávilo mesiace po narodení so svojou matkou Marou v zákulisnom prostredí, už stojí na vlastných nohách a je pripravené na návštevy zvedavých turistov. „Je pravda, že Jabari sa veľmi rýchlo dostalo „do formy“, takže dnes sa už vracia do Kilimanjaro Safari, aby sa oficiálne pripojilo k zvyšku stáda,“ uviedli zástupcovia tejto safari v oznámení.

Foto od youtube

Táto mladá žirafa sa teraz pripravuje na oslavu svojich dvojmesačných narodenín. Jej rodičia boli vybraní na chov prostredníctvom Plánu prežitia druhov, na ktorý dohliada Asociácia zoologických záhrad a akvárií, aby sa zabezpečilo, že ohrozené druhy budú chované zodpovedne. Tým sa zároveň zabezpečí aj podpora budúcich generácií. Populácia žirafy Masai sa navyše neustále zmenšuje, a to najmä kvôli pytliactvu a strate biotopov.

Foto od youtube

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre