Čo by sa stalo s vaším telom a ako veľmi by ovplyvnilo váš život, keby ste nemali nechty?

2318

Niektorí ľudia milujú jemné škrabkanie, iní si nechty skrášľujú lakmi a rôznymi motívmi. Všetci nechty pravidelne využívame, často však možno zabúdame na ich dôležitosť. Čo by sa stalo, keby sme ich nemali?

1. Vaša jemná motorika by utŕžila silnú ranu

Vďaka rukám síce môžeme liezť, hrabať diery a mnoho iného, nechty sú však základom jemnej motoriky. Premýšľali ste niekedy nad tým, ako obraciate strany alebo dvíhate malé predmety, ako napríklad ihlu? Dokážete to urobiť, pretože máte nechty.
Je pre nás samozrejmé, že rukami dokážeme dvíhať predmety rôznych veľkostí, preto sa môže zdať, že nechty nehrajú v našich životoch dôležitú úlohu. Práve pod nimi sa však nachádzajú nervy, ktorými sme schopní riadiť ruky.

2. Zbohom, socializácia!

So starostlivosťou o nechty sa vyvíjala aj starostlivosť o ich estetickú stránku. Ľudia začali chodiť k manikérkam, a tak vznikla ďalšia príležitosť vytvárať si vzťahy s novými ľuďmi.
Magazín Nails napísal, že nechty sú spôsobom sebavyjadrenia. Prostredníctvom nich môžete zistiť, ako sa o seba človek stará, a nájsť si tak niekoho, kto má rovnaký prístup alebo podobné záľuby, ako vy.

3. Zdravotné problémy

Jedným z mnohých dôvodov, prečo má človek nechty, je, že chránia ľudské telo pred vírusmi a baktériami. To znamená, že keby ste ich nemali, bývali by ste častejšie chorí. Na druhej strane by sa však pod nechtami nezdržiavala špina, ktorá môže spôsobiť infekciu.

4. Boli by ste ukrátení o jeden z dôležitých radarov

Ďalším dôvodom, prečo sú nechty také dôležité, je ten, že odrážajú váš zdravotný stav.
Ak sa vám lámu nechty, znamená to, že nemáte v tele dostatok železa. Ak sa na nich objavia horizontálne biele čiary, chýba vám zinok.

5. Boli by ste náchylnejší na zranenia

Prsty na nohách sú veľmi citlivé, pokiaľ ide o zranenia. To ste však už, predpokladám, zistili, keď ste malíčkom zakopli o kus nábytku. Keby ste nemali na nohách nechty, bolesť by bola niekoľkokrát horšia a zranenia by boli vážnejšie.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre