Najviac znečistené miesta na svete

1641

V dnešnej dobe je raritou skôr miesto, kde panuje poriadok a čistota. Je to smutné, ale je to naozaj tak. Preto Vám dnes ukážeme niekoľko miest, ktoré sú na tom naozaj zle. Keďže neexistuje žiaden zoznam, ktorý by dokazoval tie najznečistenejšie miesta, je nemožné to presne porovnať.

 

Rusko, jazero Karachay Toto jazero bolo roky používané ako skládka jadrového odpadu Sovietskeho zväzu. Neskôr na ňom prebiehali rôzne testy, aby sa zistilo, či je bezpečné pre verejnosť. Aj keď bolo niekoľkokrát vyhlásené za najznečistenejšie miesto na svete, dokázalo sa, že smrť spôsobí len čas dlhší ako jedna hodina strávená na tomto mieste.

Ukrajina, Černobyľ Mesto, ktoré si každý z nás spája s najhorším jadrovým výbuchom v roku 1986. Kedysi malo okolo 14000 obyvateľov, teraz je ich tam možno pár stoviek. Rádioaktívne žiarenie a zničenie mesta tak nadlho vyhnalo mnoho obyvateľov. Výbuch však čiastočne postihol aj mestá naokolo, ale tie našťastie neboli zničené.

Chernobyl

foto: simplyinfo

Čína, Linchen Panuje tu ovzdušie plné smogu. Hovorí sa, že keď zavesíte von bielizeň, bude čierna skôr, ako stihne vyschnúť. Po rokoch sa tu situácia trochu zlepšila a už toto mesto nie je považované za najznečistenejšie.

„Veľký pacifický kôš“, medzi Havajom a Kaliforniou Miesto štrnásťkrát väčšie ako Slovensko, väčšie ako Francúzsko, možno až Texas. Tento „ostrov“ bol objavený v roku 1997. Jedná sa o oblasť s vysokým obsahom toxínov, plastov a chemických látok. Na rozdiel od rôznych mýtov, pravdou zostáva, že tento ostrov nemožno ľahko vidieť z vesmíru, ani z lodí plávajúcich naokolo, keďže je tvorený väčšinou z neviditeľného odpadu. „Ostrov“ je považovaný za nadmerne nebezpečný pre životné prostredie, rybolov a cestovný ruch.

North_Pacific_Gyre_World_Map

foto: tidahirohito

Irán, Ahvaz Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je momentálne Ahvaz najznečistenejším miestom na svete. Tento stav sa neustále zhoršuje vďaka neustálym prachovým búrkam.

Near Ahvaz, oil fields, Iran

foto: sekitar

Rusko, Dzerzhinsk Dzerzhinsk je v Guinnessovej knihe rekordov zapísané ako najviac chemicky znečistené miesto na svete. Toto miesto a jeho okolie prekročilo úmrtnosť pri pôrodoch o 260%, ako je to zvyčajné. Taktiež sa vyznačuje najnižšou priemernou dĺžkou života a to je 45 rokov.

Dzerzhinsk

foto: elzadj

Aj napriek tomu, že vedci sa snažia zistiť, ako tieto obrovské množstvá odpadu zlikvidovať, pomôcť je potrebné okamžite. Ak to takto pôjde ďalej, stále sa bude poškodzovať ozónová vrstva, čo bude mať na Zem hrozné následky.

zdroj: list25

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre