Tieto znepokojujúce fotografie zachytil dron. Z niektorých behá mráz po chrbte

535
Drony sú skvelé vychytávky. Odkedy boli vynájdené, ľudia boli schopní zachytiť zábery a uhly, ktoré by predtým nedokázali. Niekedy môže byť pokus o skvelý záber pre človeka príliš nebezpečný na to, aby ho zachytil tradičným fotoaparátom, ale s dronom je táto práca oveľa dostupnejšia. V niekoľkých prípadoch pri používaní svojich leteckých zariadení ľudia narazili na veci, ktoré nečakali a výsledné fotografie boli niekedy až desivé. Dnes vám prinášame 10 takýchto záberov, pri prezeraní ktorých sa budete veľmi nesvojí.

#1 Veríte na mimozemšťanov?

zdroj: Terri Altherr/Pinterest
Čo sú to kruhy v obilí? Sú to prepracované a „náhodné“ tvary vytvorené v obilí. Mnoho ľudí verí, že takéto kruhy v obilí sú dielom mimozemských civilizácií. Ako inak tieto obrovské kruhy cez noc vznikajú? Vyčistenie poľa a formovanie týchto zložitých tvarov a línií nie je niečo, čo sa zvyčajne dokončí za jeden deň alebo noc. Tento dron mohol pravdepodobne zachytiť dôkaz o mimozemšťanoch.

#2 Prosím, len sa nezlom

zdroj: VCG/VCG via Getty Images
Tento 100 metrov dlhý a 1,6 metra široký sklenený chodník sa nachádza v Zhangjiajie v Číne a je pripojený k útesu hory Tianmen. Áno, chodník je vyrobený zo skla. Dúfame, že je to najtvrdšie sklo, ktoré táto planéta ponúka. Musíte byť dosť odvážni, aby ste kráčali po priehľadnom skle tak vysoko medzi oblakmi.

#3 To je dlhá cesta dole…

zdroj: TheSuperOcean.com/Pinterest
Akokoľvek sa to môže zdať pre človeka, ktorý lezie, desivé, je to veľmi zaujímavá fotografia. Získala prvé miesto v roku 2016 na medzinárodnom oceňovaní za fotografie z dronov. Táto fotografia bola urobená v Dánsku, keď muž práve preliezal tento neuveriteľný horský komín.

#4 „Malý“ zosun

zdroj: Vince Bucci/AFP/Getty Images
Prírodné katastrofy nie sú nič, čoho by ste chceli byť súčasťou. Majú moc zničiť všetko, čo im stojí v ceste, a znepríjemniť život všetkým živým tvorom. Táto fotografia vyvoláva číry teror a úzkosť. Predstavte si, že ležíte vo svojej posteli a z ničoho nič vám začne „utekať“ celý domov! Tento prípad sa stal kvôli El Niño.

#5 Opustený klaun v poli…

zdroj: Golden Hour/YouTube
Dobre, prečo by sa niekto prezliekal za klauna a prechádzal sa kukuričným poľom? Je to niekto z hororového filmu, alebo ide o nejaký virálny žart? Kukuričné ​​polia sú už samé o sebe dosť desivé, pretože sú spojené s hororovými filmami, kultovými obetami a UFO. Z tohto strašidelného záberu nám nabehli zimomriavky.

#6 Keby len vedeli…

zdroj: Grant Graves/Pinterest
Pevne dúfame, že tieto dve dámy sa nestali pochúťkou žraloka! V každom prípade ide o mimoriadne blízky záber, ktorý zachytil dron. Dámy si užívajú deň pri vode bez potuchy, že žralok zabijak je od nich len pár metrov. Vyzerajú šťastne, ale zaujímalo by nás, aká by bola ich reakcia, keby náhodou uvideli kruté stvorenie číhajúce tesne pod nimi.

#7 Tubbs požiar

zdroj: Justin Sullivan/Getty Images
Predstavte si, že odídete na pár hodín, alebo dní, necháte svoj domov v perfektnom stave, a vrátite sa k tomuto zdecimovaniu. Horšie je, že niektoré domy v bloku prežili, zatiaľ čo iné sa stali popolom. Toto je výsledok „Tubbs požiaru“ v severnej Kalifornii. Požiar si toto meno vyslúžil, pretože začal neďaleko cesty Tubbs 8. októbra 2017, no skončil až na Halloween. Nárazy vetra pomohli zvýšiť skazu požiaru v komunitách, ktoré zasiahol.

#8 Je toto krv?

zdroj: MARK RALSTON/AFP/Getty Images
Keď sa pozriete na túto fotografiu, na prvý pohľad to môže vyzerať, že vo vode je množstvo krvi. Dobrou správou je, že išlo len o ropu. Zlou správou je, že je to ropa. Ropa je mimoriadne škodlivá pre oceán a jeho obyvateľov. Robotníci museli zabrániť tomu, aby sa táto rastúca škvrna dostala na pobrežie Louisiany z jej pôvodu v Mexickom zálive. Ak by sa dostala do mokradí, bola by to katastrofa.

#9 Následky Harveyho

zdroj: Scott Olson/Getty Images
Boli ste niekedy v kalnej vode? Ak nie, potom dúfame, že to tak aj zostanete, pretože sa nedá predpokladať, čo sa v nej skrýva. Po tom, čo hurikán Harvey zasiahol juhovýchodný Texas, mnohé domy vyzerali takto. Najstrašidelnejšie na tom je, aká vysoká je voda a záhada, čo všetko by v tej vode mohlo plávať. Našťastie voda nedosahuje takú výšku príliš rýchlo, inak by mohol niekto uväznený vo vnútri a nemal kam ísť.

#10 Keď úradoval divoký požiar

zdroj: GEORGE FREY/Getty Images
Na jednej strane cesty je život, kvitnúce kvety a nádherná zeleň. Na druhej strane cesty však nie je nič iné ako pochmúrne následky požiaru Rodeo-Chediski. Tento záber nás utvrdzuje v tom, že by sme nič nemali brať ako samozrejmosť. Pracovníci museli skrotiť 1300 štvorcových kilometrov, aby sa uistili, že sa to už viac nevymkne spod kontroly. zdroj
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre