Zopár veľmi zaujímavých fotografií, ktoré ukazujú špeciálny vzťah medzi ľuďmi a zvieratami

4522

Od okamihu, keď ľudia prvýkrát skrotili zvieratá asi pred 10 000 rokmi, hrali veľkú úlohu v živote ľudí. Aj keď boli zvieratá zo začiatku chované len na mäso, mlieko a iné, postupom času si chovatelia uvedomili, že nie sú určené len na zabitie, ale sú to tiež živé a dýchajúce bytosti. Začali ich viac vnímať ako svojich priateľov, ktorí ich sprevádzali pri love, cestovaní alebo strážení ich domovov. Vzťah medzi ľuďmi a zvieratami je však vždy tak trochu zvláštny a tento fotograf menom Steve McCurry sa to snaží ukázať.

Steve McCurry, ktorý sa preslávil najmä svojím portrétom „afganského dievčaťa“ s prenikavými zelenými očami uverejneným ešte v roku 1985, je už viac ako štyridsať rokov jedným z najväčších a najuznávanejších fotografov. Tento Američan si svoju kariéru vybudoval okolo odvážneho fotografovania ozbrojených konfliktov, avšak má aj iné vášne – zvieratá. S týmto vedomím sa zrodila nová kniha. Kniha skúma zložité vzťahy medzi ľuďmi a zvieratami, životným prostredím a rozpráva tisíce príbehov z celého sveta.

Pozrite si zopár fotografií z jeho tvorby:

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre