Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko hodín denne v priemere spia koaly a tiež aj to, koľko trvá jeden deň na mesiaci od jedného svitania po druhé.

 

,,Kresťanstvo alebo historicky aj christianizmus je jedno zo svetových monoteistických abrahámovských náboženstiev. Za pôvodcu a centrálnu osobu kresťanstva sa považuje Ježiš Kristus, jeho život, smrť, zmŕtvychvstanie a jeho učenie tak, ako boli zachytené v Novom zákone.“

,,Španielsko, oficiálne Španielske kráľovstvo (Reino de España) je krajina v juhozápadnej Európe, rozprestierajúca sa na Pyrenejskom polostrove. Hlavným a najväčším mestom je Madrid. Počet obyvateľov je asi 47 miliónov. Rozloha Španielska je 505 992 km2. Úradnými jazykmi sú španielčina/kastílčina, katalánčina, galícijčina, baskičtina. Španielsko je členským štátom EÚ a eurozóny.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.