Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, prečo zomrel bývalý prezident USA George Washington a tiež aj to, čo nechal raz Jimmy Carter v bunde, ktorú dal do čistiarne.

 

,,Šľachy ruky ako pokračovanie svalov hornej končatiny sú štruktúry napojené na konce prstov a kosti zápästia. Predstavujú zložitý anatomický systém, umožňujúci pohyby prstov a zápästia, uspôsobený tak, aby boli pohyby ruky plynulé a umožňovali veľmi jemnú motoriku. Ak sa poškodí niektorá zo šliach svalov hornej končatiny, prejaví sa to stratou uchopovacej schopnosti, stratou sily a hybnosti prstov a zápästia. Obnoviťpohyb postihnutých prstov v niektorých prípadoch pomôže operácia.“

,,Kurt Gödel bol rakúsko-uhorský, neskôr americký logik, matematik a matematický filozof, súkromný docent Viedenskej univerzity, od 1953 profesor Princetonského inštitútu pokročilých štúdií, člen Národnej Akadémie vied USA a Americkej filozofickej spoločnosti.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.