Týchto 9 zručností ti pomôžu v situáciach, v ktorých to budeš najviac potrebovať!

742
V živote sa stávajú situácie keď si povieš, že by sa ti zišlo keby si vedel ako daný problém vyriešiť. Tu je niekoľko vecí, ktoré by si mal ovládať, pretože je pravdepodobné, že to budeš niekedy potrebovať. Ide o základné zručnosti, ktoré mnohí z nás neovládajú. Ale nezúfaj, vždy je čas sa naučiť niečo nové! Ak už veci z nasledujúceho zoznamu ovládaš, gratulujem vo svete sa určite nestratíš.
 

Mal by si vedieť vymeniť pneumatiku na aute

Ak jazdíš autom, kedykoľvek sa ti môže stať že sa ocitneš niekde na odľahlom mieste, a práve vtedy ako naschvál dostaneš defekt na ľavé zadné. Pre tých ktorí vedia ako vymeniť koleso to nie je žiadny problém. No čo práve ty, vedel by si si poradiť? Nemaľujme čerta na stenu, no čo ak sa niečo také prihodí a nebude nikto okolo kto by ti pomohol? Práve preto neváhaj, a čím skôr si to vyskúšaj. Nie je to žiadna veda určite to zvládneš. 

car accident gcc81fe3e9 640
Zdroj: skica911

Mal by si vedieť plávať

Väčšina ľudí vie plávať a nie je to pre nich nejaká zvláštna zručnosť. Ale nepochybujem že sa tu nájdu aj takí, ktorí plávať nevedia. Prečo? Možno máš strach, a možno si myslíš že to nie je niečo čo by si nejak zvlášť potreboval pre život. No ani sa nenazdáš a môže prísť jediný moment ktorí tento tvoj názor zmení. Buď to budeš práve ty kto bude potrebovať pomoc, pretože nevieš plávať, alebo bude potrebovať pomoc niekto od teba. No ty nebudeš schopný mu zachrániť život. Tak čo, ešte premýšľaš či začneš? Môže to byť otázka života a smrti.

floating gf3a202bcf 640
Zdroj: Pixabay/pexels

Mal by si vedieť manažovať svoj čas

Vedieť si zadeliť svoj čas je jedna zo zručností, ktorá je možno najviac podceňovaná, ale pritom veľmi dôležitá. Každá minúta a hodina tvojho života je dôležitá tak, prečo sa nenaučiť ich prospešne využívať? Skús si to aspoň na jeden deň a zistíš, že máš toľko drahocenného času ktorí si dovtedy premrhal. Pomôcť ti môžu aj rôzne to do aplikácie, v ktorých si vieš naplánovať na presný čas čokoľvek, čo chceš počas dňa stihnúť.

time g1169057fc 640
Zdroj: Pixabay/geralt

Mal by si vedieť ako osloviť a spoznať nových ľudí 

Niekto to má proste v sebe a je na to prirodzený talent. No ak si introvert a máš problém rozprávať sa s cudzími ľuďmi, asi to pre teba také jednoduché nie je. Aj napriek tomu je dôležité vedieť osloviť nového človeka a viesť s ním rozhovor. Ak sa stane, že budeš niekde sám, ostaneš odkázaný len na tých ľudí okolo, ktorých nepoznáš.

Skús sa prihovoriť, a na začiatok sa len môžeš opýtať koľko je hodín alebo podobnú drobnosť. Nikdy nevieš, kedy narazíš na človeka, s ktorým sa váš rozhovor z jednej nevinnej otázky rozvinie do poriadnej konverzácie a možno tak získaš nového známeho. Spoznávanie nových ľudí je spôsob ako sa naučiť nové veci a získať nové príležitosti v živote.

people g8ffc8fc02 640
Zdroj: Pixabay/StockSnap

Mal by si vedieť vyjednávať

Táto zručnosť ti do života dokáže priniesť naozaj veľa. Vďaka dobrým vyjednávacím schopnostiam môžeš ušetriť stovky eur, či získať tvoju vysnívanú prácu. V akejkoľvek oblasti tvojho života je možné používať vyjednávanie. Preto sa vzdelávaj v komunikácií s ľuďmi. Existuje množstvo úžasných kníh, kde sa dozvieš ako na to. Na začiatku si to môžeš skúšať napr. doma alebo s priateľmi, keď sa najbližšie budete dohadovať kam pôjdete na večeru.

handshake gc4a548d36 640
Zdroj: Pixabay/geralt

Mal by si vedieť odhadnúť, kedy ti ľudia klamú

Áno, nevidíš ľudom do hlavy a nie vždy môžeš vedieť kedy ti niekto klame. Ale existujú spôsoby, vďaka ktorým vieš odhadnúť či ti dotyčná osoba hovorí pravdu, alebo nie. Ak napríklad vieš ako sa správa za normálnych okolností, a chceš zistiť či neklame, pozoruj či nemá nejaké zmeny bežného správania. Kam sa pozerá, keď ti odpovedá na otázky a podobne. Je toho naozaj veľa, tak neváhaj a študuj! Pretože podľa štatistík až 91% ľudí pravidelne klame a ty si pravdepodobne počas desaťminútového rozhovoru klamal dva až tri krát. 

truth gf996f0452 640
Zdroj: Pixabay/geralt

Mal by si vedieť správne investovať (akciové trhy, kryptomeny atď.) 

Mnoho ľudí si myslí, že investovanie je len pre bohatých ľudí. Ale to už dávno nie je pravda! Investovať sa dá aj od 100 eur, čo si dnes môže dovoliť už takmer každý. Preto sa vzdelávaj, pretože peniaze rastú, ak vieš ako a kam ich správne investovať. Na začiatok môžeš začať vkladať peniaze do ETF fondov. Najlepšie je vkladať pravidelne každý mesiac aspoň rovnakú čiastku. Ak nevieš čo sú ETF fondy, bež si o tom niečo naštudovať. Pretože čím skôr začneš, tým lepšie pre teba.

money g15f58fbc7 1280
Zdroj: Pixabay/nattanan23

Mal by si vedieť aspoň základy angličtiny

Kamkoľvek sa pohneš mimo Slovenska a Česka takmer všade sa dohovoríš po anglicky. Podľa štatistík hovorí v Európe až 51% ľudí po anglicky. Patríš medzi nich aj ty? Ak nie, mal by si oprášiť svoju angličtinu pretože tento jazyk sa ti zíde takmer všade vo svete. Ak pôjdete s rodinou či známymi na dovolenke na večeru nebudeš sa musieť trápiť svojou slovenskou angličtinou. Tak isto ti to môže otvoriť nové príležitosti v tvojom profesijnom živote a budeš môcť robiť prácu po ktorej si vždy túžil.

girl g29e561a43 1280
Zdroj: Pixabay/libellule789

Mal by si vedieť poskytnúť prvú pomoc 

Vedieť poskytnúť prvú pomoc by mal vedieť každý z nás. Je to o tom istom ako sa písalo vyššie o plávaní. Nikdy nevieš kto bude potrebovať prvú pomoc a budeš prítomný len ty. Ak si sa už naučil plávať to je super. No ak budeš zachraňovať niekoho kto sa topí, väčšinou takýto človek potrebuje resuscitáciu. Ak ju neovládaš, určite si ju po prečítaní tohto článku choď zopakovať. Nikdy nevieš, kedy tým niekomu zachrániš život.

first aid g22bdd7c6c 640
Zdroj: Pixabay/succo

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.