Zverejnili rebríček najdrahších miest roku 2021. Na prvom mieste sa nachádza izraelský Tel Aviv a Bratislava patrí do hornej polovice

450

Rok 2021 bol na celom svete náročný pre peňaženky. Podľa indexu, ktorý vytvorila britská analytická spoločnosť Economist Intelligence Unit, je najdrahším mestom sveta izraelský Tel Aviv. Toto mesto tak prebehlo minuloročný vedúci Paríž, ktorý sa nachádza momentálne na druhej priečke.

„Izrael je drahý a v tomto smere je Tel Aviv drahší ako iné lokality v Izraeli, pretože sú tam dobré pracovné miesta,“ vyjadril sa ekonóm z Telavivskej univerzity Dan Ben-David.

Zdroj: pixabay

Celosvetový index sledoval životné náklady v 173 mestách a porovnával ceny viac ako 200 každodenných produktov a služieb. Na konečných výsledkoch sa podľa CNN podpísala aj pandémia a zdražovanie. Tieto faktory prispeli k tomu, že sa niektoré mestá dostali na vyššie miesta v rebríčku.

CNN uvádza, že napríklad obľúbená turistická destinácia Rím zlacnela, pretože tu klesli ceny potravín a oblečenia. Rovnako zlacnelo aj hlavné mesto Thajska – Bangkok.

Z indexu tiež vyplynulo, že zdraželi aj mestá ako Praha, Viedeň a naše hlavné mesto Bratislava, ktoré je aktuálne drahšie ako Dubaj či Budapešť. Bratislava je dokonca najdrahším mestom strednej a východnej Európy.

Top 10 najdrahších miest sveta:
1. Tel Aviv (Izrael)

2. Paríž (Francúzsko)

3. Singapur (mestský štát)

4. Zürich (Švajčiarsko)

5. Hongkong

6. New York (USA)

7. Ženeva (Švajčiarsko)

8. Kodaň (Dánsko)

9. Los Angeles (USA)

10. Osaka (Japonsko)

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre