Zvieratá, ktoré svojim majiteľom zachránili život! Tieto príbehy ukazujú pravú hodnotu zvierat.

1634

Spomedzi ľudí sa nájde veľa hrdinov, lenže nesmieme zabúdať, že s nami žijú aj zvieratá, ktoré tiež mnohokrát zachránili človeku život. Nemusí sa však jednať len o psy alebo mačky. Existuje veľa príbehov, kde boli aj iné druhy zvierat v roli hrdinu. Dôležitá je vnímavosť, statočnosť a empatia, a to sú všetko vlastnosti, ktoré sú vlastné aj zvieratám. Niekedy môžeme mať pocit, že väčšmi vlastné ako ľuďom. 

Aj keď sú psy typicky považované za najlepších priateľov človeka, nasledujúce príbehy vás môžu presvedčiť o tom, že veľmi pevné priateľské puto môže rovnako dobre vzniknúť aj medzi človekom a delfínom alebo prasaťom.

Pripravte sa na to, že budete hrdí a dojatí. Tieto zvieratá vás totiž chytia za srdce. A možno vďaka týmto zvieratám ľudstvo opäť uverí v dobro sveta. 

Tuleň, ktorý bránil svojho opatrovateľa 

white seal on soil
Autor tejto fotografie je Amy Asher

Išlo o samicu, ktorá utrpela také vážne zranenie hlavy, že v dôsledku neho ochrnula na jednu stranu a dokonca zostala i slepá. Vďaka láskavosti dobrovoľníka Hugha Ryna sa však dokázala pomerne rýchlo prispôsobiť novému prostrediu. Zároveň medzi nimi vzniklo veľmi pevné puto v podobe hlbokého priateľstva. 

Preto ani na sekundu neváhala a keď High spadol do bazéna, kde sa na neho chystali zaútočiť tri mladé samice tuleňa, vrhla sa medzi nich a zúrivým kývaním hlavy sa ich snažila zastrašiť. Vďaka tomu mohol Hugh doplávať do bezpečia. 

Gorila, ktorá zachránila malého chlapca 

black gorilla standing behind rock
Autor tejto fotografie je Amy Reed

Malý chlapec, príliš nadšený opicami, využil chvíľu nepozornosti svojich rodičov, preliezol cez bariéru a spadol priamo do pavilónu goríl. Prišla k nemu osemročná samica gorily, v tom čase čerstvá matka, a zdvihla chlapca v bezvedomí. Odniesla ho do bezpečia, pripravená brániť ho pred ostatnými opicami. Kolísala ho až pokým si ho neprevzali pracovníci zoologickej záhrady a nedopravili do nemocnice, kde na neho čakali rodičia. 

Delfín, ktorý sa stal hrdinom

a dolphin with its mouth open in the water
Autor tejto fotografie je Kirill Sh

Delfín menom Filippo sa stal obľúbeným hrdinom pobrežia Manfredónie v juhovýchodnom Taliansku a to práve vďaka svojmu činmu. Všetko sa to odohralo, keď 14-ročný chlapec menom Davide Ceci spadol z otcovho člnu do oceánu bez toho, aby si niekto uvedomil, čo sa stalo. Najhoršie na tom bolo, že chlapec nevedel plávať, a tak nebyť Filippa, ktorý ho udržal nad hladinou, kým si to nevšimol jeho otec a nevytiahol ho, bol by sa Davide s najväčšou pravdepodobnosťou utopil. 

Vietnamské prasa privolalo pomoc a tým zachránilo svojej majiteľke život 

close up photography of black pig sleeping
Autor tejto fotografie je Jon Butterworth

Keď si budete vyberať domáce zvieratko pravdepodobne nebudete rozmýšľať nad možnosťou, že si zaobstaráte vietnamské prasiatko. Napriek tomu sa jedna žena rozhodla si takéhoto netypického domáceho miláčika zaobstarať. A to jej zachránilo život. V deň, keď utrpela infarkt, prasiatko vybehlo na cestu, postavilo sa do jej stredu a zastavilo prvého vodiča, ktorý tade prechádzal. Ten sa nechal Lulu zaviesť až k jej majiteľke a následne privolal záchrannú službu. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre