TOP 4 zvierat s jedinečnými zručnosťami, ktoré vás ohromia

911

Zvieratá sú úžasné stvorenia, ktoré dokážu neuveriteľné veci. Niektoré z nich majú jedinečné zručnosti, ktoré ich odlišujú od ostatných. V tomto článku sa pozrieme na 5 zvierat s jedinečnými zručnosťami, ktoré vás určite ohromia.

Sovy môžu otočiť hlavu o 270 stupňov

Sovy sú nočné predátory, ktoré majú vynikajúce videnie v tme. Ich hlavy sú spojené s ich krkom pomocou niekoľkých kĺbov, ktoré im umožňujú otáčať hlavou o neuveriteľných 270 stupňov. To im umožňuje vidieť, čo sa deje za nimi, bez toho, aby museli otáčať celým telom.

brown owl perched on brown tree branch during daytime
Foto od Arjan Stalpers na Unsplash

Mravce sú jediné tvory, ktoré domestikovali iného tvora

Mravce sú veľmi sociálne tvory, ktoré žijú v kolóniách. V každej kolónii sú mravce rozdelené do rôznych úloh, vrátane zberu potravy, starostlivosti o larvy a obrany kolónie. Jedným z najunikátnejších aspektov mravčích kolónií je, že mravce domestikujú vošky. Mravce chovajú vošky na ich mlieko, ktoré je pre nich zdrojom potravy.

a close up of a bug
Foto od oktavianus mulyadi naUnsplash

Slony môžu pochopiť ukazovanie bez toho, aby boli na to vycvičený

Slony sú najinteligentnejšie cicavce na svete. Sú schopné riešiť problémy, používať nástroje a dokonca aj vyjadrovať emócie. Jedným z najunikátnejších aspektov slona je, že môžu pochopiť ukazovanie bez toho, aby boli na to vyškolení. To znamená, že slony môžu pochopiť, čo im človek ukazuje, aj keď im to nebolo vysvetlené.

elephants on road
Foto od redcharlie na Unsplash

Austrálske Firehawks sú jediné zvieratá, ktoré používajú oheň na lov

Austrálske Firehawks sú dravé vtáky, ktoré žijú v Austrálii. Sú jedinými zvieratami na svete, ktoré používajú oheň na lov. Firehawks často hľadajú oheň, ktorý založili ľudia alebo prírodné požiare. Potom sa priblížia k ohňu a použijú ho na vylákanie hmyzu zo svojich úkrytov.

071c4afa 032d 42cc a092 2d4f64f59f62
FireHawk“ od OaklandNative is licensed under CC BY-NC 2.0

Zvieratá sú úžasné stvorenia, ktoré dokážu neuveriteľné veci. Týchto 5 zvierat s jedinečnými zručnosťami je toho skvelým príkladom. Ich schopnosti sú skutočne ohromujúce a opäť dokazujú, aká rozmanitá a fascinujúca je živočíšna ríša.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.