Zvieratá, ktoré sa narodili s najbizarnejšími mutáciami. Toto musíte vidieť!

610

Príroda je mocný čarodej. Sú prípady, kedy jedincovi nadelí úžasné vlastnosti, ale aj prípady, kedy dokáže poriadne potrápiť. Je rozmanitá a všemocná. Jej súčasťou sú i genetické mutácie výsledkom ktorých sú (v prípade, že prežijú) neskutočné a jedinečné stvorenia, ktoré sa následne stávajú pre ľudí senzáciou. Príkladom môže byť albinizmus, no to je ešte veľmi mierna forma. Existujú aj oveľa závažnejšie mutácie. 

Ak vás zaujíma o aké mutácie sa jedná a s čím všetkým dokázali zvieratá prežiť, čítajte nás aj naďalej. 

Priehľadná žaba 

Zdroj: nationalgeographic.com

Stretnúť sa môžete napríklad s trojhlavou žabou, ale aj s takou, ktorej pokožka je celkom priehľadná. Takáto žaba bola skúmaná ruskými vedcami, ktorí považujú znečistenie životného prostredia za príčinu tejto anomálie. Ako to teda pri priehľadnej koži žiab vyzerá? Môžete pohodlne vidieť ich kostru, orgány – dokonca i živé bijúce srdce. Tieto žaby dokonca môžu mať vyvinuté aj končatiny navyše. 

Mačka s dvomi tvárami 

Zdroj: nationalgeographic.com

Ide o zriedkavý stav, ktorý sa odborne nazýva diprosopia – postihnutý jedinec, v tomto prípade kocúr, mal akoby dve tváre. Čo to v praxi znamená? Vyvinuté mal dokopy tri oči, dva nosy, dvoje ústa, ale len jeden mozog. 

Aj napriek tomu, že veľa jedincov s touto diagnózou zomiera veľmi skoro, tento kocúr sa dožil úctyhodných 15 rokov (zaznamenaný je aj v Guinessovej knihe rekordov). 

Káčer, ktorý sa narodil so štyrmi nohami

Zdroj: nationalgeographic.com

Stumpy bol káčer, ktorý sa narodil na farme v Spojenom kráľovstve. Spočiatku používal iba dve končatiny pričom zvyšné sa mu len voľne hojdali. Neskôr sa ale stalo, že jednu z tých “voľných” končatín zasekol v plote a museli mu ju amputovať. Druhá končatina, ktorú mal navyše mu z neznámych príčin odumrela. Takže používal len pôvodné dve, pričom po tých abnormálnych mu zostali len pozostatky. 

Kyklopské mačiatko 

Zdroj: shutterstock

Mačiatko sa narodilo vo veterinárnej ambulancii cisárskym rezom, pričom veterinár zostal pri operačnom stole v úplnom šoku. Dospelá mačka mala problémy mláďa porodiť, no nikto nečakal,  že keď príde na svet, zistí sa, že má vyvinuté iba jedno pomerne veľké oko a žiadny ňufák. Narodilo sa s veľmi vzácnou deformáciou v dôsledku ktorej aj krátko po narodení zomrelo.   

Zajačik bez uší 

Zdroj: wikimedia common

Zajac sa vyskytoval neďaleko japonskej elektrárne Fukušima, čo v kombinácii s jeho anomáliou podnietilo špekulácie o účinkoch rádioaktívnej kontaminácie. Je totiž pravdepodobné, že sa jeho mama živila trávou v oblasti zakázanej zóny jadrovej elektrárne. To mohla byť príčina, prečo sa jej potomok narodil bez uší. Rovnako ale za tým môže byť aj genetika, prípadne kombinácia oboch faktorov (nejde však o až tak zriedkavý prípad). 

Trojrohá krava 

Zdroj: reddit.com

V porovnaní s ostatnými abnormalitami znie trojrohá krava celkom bežne. Takáto krava sa vyskytla v čínskej provincii Che-pej. Dva rohy mala umiestnené na typických miestach na hlave, pričom ten tretí mala umiestnený v strede (presne ako jednorožec alebo v tomto prípade “trojrožec”). 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre