11 prípadov, keď herci pozmenili scenár a režiséri povedali: „To je vlastne celkom cool“

14759

Niektorí herci a herečky sa do svojich úloh tak hodia, že si na ich mieste len ťažko vieme predstaviť niekoho iného. Všetko je to preto, že nielen sledujú, čo hovorí filmový režisér, ale spolu s nimi aj vytvárajú film – a neboja sa improvizovať. Prinášame vám niektoré prípady, keď herci a herečky pridali niečo do procesu natáčania a film sa vďaka tomu stal len lepším. Bonusová časť na konci vám povie, ako náhodný prešľap inšpiroval scenáristov k vytvoreniu kultového zavŕšenia celej série seriálu.

Emma Watson odmietla nosiť korzet na natáčaní filmu Kráska a zviera.

Screenshot 2022 12 27 at 10.01.06
Zdroj: brightside.me

Emma Watson sa rozhodla urobiť svoju postavu aktívnejšou a mobilnejšou. Herečka pri natáčaní filmu odmietla nosiť korzety, aby mohla Belle ľahko jazdiť na koni a tancovať. Všetky jej kostýmy boli ľahké a krásne a neboli príliš tesné v páse a nikdy nebránili jej postave v pohybe.

Gerard Butler nemal kričať vetu: „Toto je Sparta!“

Screenshot 2022 12 27 at 10.01.22
Zdroj: brightside.me

Výkrik kráľa Leonidasa: „Toto je Sparta!“ v skutočnosti nebolo v pláne scény. Butler mal podľa režiséra tieto slová šepkať. Herec požiadal o ďalší záber. Jeho krik takmer rozosmial všetkých na pľaci, no režisérovi sa to páčilo. Takto zostal vo filme neplánovaný záber.

Pri natáčaní Titanicu sa Kate Winslet rozhodla napľuť do tváre svojmu snúbencovi

Screenshot 2022 12 27 at 10.01.38
Zdroj: brightside.me

Kate Winslet ponúkla iný variant správania svojej postavy na začiatku paniky na lodi. Rose sa ponáhľa na pomoc Jackovi, zatiaľ čo Cal sa snaží zastaviť svoju snúbenicu. Podľa scenára mala dievčina prepichnúť Cala sponkou do vlasov. Namiesto toho však Rose napľuje svojmu snúbencovi do tváre. Riaditeľ súhlasil s Winsletiným rozhodnutím, pretože Jack predtým učil Rose pľuvať a ona dokázala túto zručnosť okamžite použiť.

Scéna, kde Daniel Craig vychádza z vody, nebola v scenári Casino Royale. Herec si chcel jednoducho zaplávať.

Screenshot 2022 12 27 at 10.01.53
Zdroj: brightside.me

Pri natáčaní scény na pláži sa Daniel Craig rozhodol po svojom. Herec predstieral, že pláva v plytkých vodách a potom zrazu vstal a vyšiel z vody. Záber sa ukázal byť veľmi pekný a nakoniec zostal vo filme. Niektoré zábery sa navyše stali základom propagačnej kampane filmu a vytvorili aktualizovaný obraz Jamesa Bonda.

Mike Myers trval na zmene Shrekovho prízvuku.

Screenshot 2022 12 27 at 10.02.05
Zdroj: brightside.me

Mike Myers je ten, kto prepožičal hlas populárnej postave Shreka. Robil to pomocou svojho kanadského prízvuku. Po prezretí verzie návrhu sa však Myers rozhodol zmeniť prízvuk svojej postavy na škótsky. Hercovi sa zdalo, že Shrek patrí do robotníckej triedy, čo podľa Myersa znie takto. Toto rozhodnutie stálo animátorov mnoho ďalších hodín práce a približne 5 miliónov dolárov navyše. Všetky náklady sa však vyplatili – producent karikatúry Steven Spielberg zostal spokojný a Shrek sa stal jednou z najznámejších škótskych postáv v popkultúre 21. storočia.

Reese Witherspoon „prepísala“ svoju postavu pred začiatkom Cruel Intentions.

Screenshot 2022 12 27 at 10.02.21
Zdroj: brightside.me

Reese Witherspoon nechcela hrať Annette v Cruel Intentions, pretože herečka nemala rada dievčenskú postavu, ktorú vytvorili scenáristi. Witherspoon považovala Annette za príliš hanblivú a so slabou vôľou. Herečka postavu prepracovala sama, prepísala niekoľko fráz a nakoniec vytvorila hlboký a mnohostranný charakter.

Jason Isaacs zmenil vzhľad svojej postavy Luciusa Malfoya.

Screenshot 2022 12 27 at 10.02.37
Zdroj: brightside.me

Kostymérky Harryho Pottera spočiatku zvolili pre Luciusa Malfoya pruhovaný oblek a čierno-bielu parochňu. Herec Jason Isaacs tento pohľad odmietol a ponúkol sa, že ho nahradí čarodejníckym rúchom a dlhými bielymi vlasmi. Neskôr sa herec priznal, že sa snažil udržať vlasy čo najrovnejšie a preto vždy hádzal hlavou dozadu. To dodalo jeho postave aroganciu, ktorá sa stala neoddeliteľnou súčasťou Luciusa Malfoya.

Joaquin Phoenix dostal nápad dostať sa do chladničky pri natáčaní Jokera.

Screenshot 2022 12 27 at 10.02.53
Zdroj: brightside.me

Počas natáčania kuchynskej scény začal Joaquin Phoenix náhle vyprázdňovať obsah chladničky a potom do nej vstúpil a zavrel dvere. Filmový štáb bol prekvapený, ale natáčanie neprestal – Phoenixových kolegov zaujímalo, čo bude herec robiť ďalej. Takto sa zrodil jeden z najsilnejších momentov filmu.

Samuel L. Jackson požiadal režiséra o fialový meč pri natáčaní Star Wars: Episode II — Attack of the Clones.

Screenshot 2022 12 27 at 10.03.06
Zdroj: brightside.me

George Lucas stanovil pravidlo: dobrí ľudia dostávajú modré alebo zelené meče, zatiaľ čo tí zlí dostávajú červené. Samuel L. Jackson požiadal režiséra, aby svojej postave Mace Windu poskytol ľahký meč fialovej farby. Podľa herca by to pomohlo jeho postave vyniknúť z davu bojovníkov vo finále filmového Star Wars: Epizóda II — Attack of the Clones. Lucas súhlasil a Jackson bol šťastný.

Vo filme Blbý a blbší je fráza Jima Carreyho: „V žiadnom prípade… to je skvelé. Pristáli sme na Mesiaci!“ bol improvizovaný.

Screenshot 2022 12 27 at 10.03.18
Zdroj: brightside.me

Jim Carrey na pľaci často improvizuje a film Blbý a blbší nebol výnimkou. Scéna, keď Lloyd odchádza z kaviarne a na stene vidí staré noviny, nemala v jeho postave vyvolať silnú reakciu. Jim Carrey však na to zareagoval tak expresívne, že záber nakoniec zostal vo filme a stal sa jedným z najzábavnejších momentov.

V The Avengers Robert Downey Jr. odovzdal svojej postave svoje vlastné zvyky.

Screenshot 2022 12 27 at 10.03.36
Zdroj: brightside.me

Ironman, ktorého hrá Robert Downey Jr., zdedil hercovu lásku k pochutinám. Napríklad, keď sa zrazu objaví v zábere s balíčkom občerstvenia, nestratí sa a ochotne ponúkne Hulkovi a Kapitánovi Amerika, aby si zahryzli tiež.

Bonus: Bol to David Schwimmer, kto prišiel s prešľapom: „Ja Ross, beriem si Teba, Rachel.“

Screenshot 2022 12 27 at 10.03.51
Zdroj: brightside.me

Mnohí z nás si pamätajú chybu, ktorú Ross urobil počas svadby s Emily. Scenáristi si lámali hlavu nad tým, ako dokončiť štvrtú sériu. Pomohol im David Schwimmer. V jednej z epizód herec nahradil meno Emily Rachel a povedal: „Rachel, taxík je tu.“ Tvorcom seriálu sa táto chyba natoľko zapáčila, že ju reprodukovali v poslednej epizóde sezóny, v legendárnej svadobnej scéne.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.