12 virálnych fotografií, ktoré kolujú internetom, no nie sú tak celkom pravdivé

57784

Internet poskytuje ľuďom každý deň množstvo informácií i fotografií, ale je potrebné vedieť odlíšiť ktoré sú skutočné, aj keď to vôbec nie je jednoduché. Skrátka si niekedy treba informácie a všetko, čo vidíte radšej overiť. Mnoho zo záberov, ktoré sa stali virálnymi sú v skutočnosti iba upravené v programe a chcete vedieť ktoré sú to? Posúvajte nižšie.

1 28

Jazero v Južnej Austrálii:

2 26

Zamrznuté Benátky, pravda je však niekde inde:

3 18

Slávne benátske kanály síce môžu zamrznúť, je to však len veľmi zriedkavý jav. Mesto zvyčajne vydáva príliš veľa tepla a vody v kanáloch sú brakické. Ľad a sneh boli prevzaté z fotografie Bajkalského jazera, ktoré sa nachádza v Rusku.

Budovy v Číne:

4 18

V Japonsku nenájdete les v tvare takéhoto medveďa:

View this post on Instagram

Welcome to Bear Creek! ? Before humans arrive and come to destroy nature, legend has it that the bears gathered at the top of the hill to elect their leader who was always a female. . . Edit by me @fabienbarrau with @photoshop #photoshop #ps_animal . . OP @fabienbarrau + @unsplash + @shutterstock Crashed Plane by @kentoiemoto ? . . #enter_imagination #photoshop_creative #awesomesurreal #creativeart #digitalart #edit_grams #manipulationclan #visual_creatorz #thegraphicspr0ject #thecreativers #droneoftheday #fromwhereidrone #dronestagram #ig_shotz_magic #moodygrams #creativegrammer #moodmagic #exploreourearth #creativeoptic #pr0ject_uno #instagood #visualambassadors #bear #thegraphicspr0ject #exploretocreate #edit_grams #igcreative_editz #edits_greatshots . @phanttoni @cinnaavox @johnagramz @learn__photoshop @beargryll @grizzlybearfdn @leonardodicapriofdn @wwf @wwffrance @wwfcanada

A post shared by Fabien Barrau (@fabienbarrau) on

Na Facebooku alebo Instagrame ste možno videli obrázky lesa v tvare medveďa, ktorý sa údajne nachádza niekde v Japonsku. Obrázok však vytvoril instagramový umelec Fabien Barrau. Ten vyrozprával príbeh ostrova, ktorý bol obývaný výlučne medveďmi predtým, ako sa tam dostali ľudia.

Grand Canyon – táto fotografia bola prezentovaná tak, že kaňón bol zachytený z vesmíru

1 2Nie je to však pravda. Fotografiu vytvoril Travis Odgers a s najvyššou pravdepodobnosťou ju zachytil z lietadla, určite nie z vesmírnu.

Táto fotografia Arnolda Schwarzeneggera je síce pravdivá, no…

3 19

Fotografia sa stala trendom na sociálnych sieťach a znázorňuje mladého Arnolda ako turistu v New Yorku, ale v tom čase ešte nebol známy. Je to vlastne záber z filmu „Hercules v New Yorku“. Film bol natočený v čase, keď Schwarzenegger prvýkrát prišiel do Spojených štátov koncom 60. rokov.

Tento psík v skutočnosti nedrží v papuli prskavku:

2 2

Táto fotografia sa často objavovala na sociálnych sieťach, ako je napríklad Tumblr, ale pôvodný fotograf vydal upozornenie, že prskavku k fotografii skutočne pridal iba digitálne.

Fotografia nepochádza zo starovekého Egypta, ale z Universal Studios Singapore:

3 20

Na webe existujú tvrdenia, že samotní Beatles hrali na pyžamovej párty. Avšak v čase, keď bola fotografia vytvorená – 9. decembra 1965, hrala skupina v Birminghame. Fotografia pochádza z filmu s názvom „The Great St Trinian’s Train Robbery“, ktorý pochádza z roku 1966:

4 19

Zebra s pruhmi:

5 17

Guľu z alobalu takto vlastnými rukami nikdy nevyhladíte, bolo by to aj veľmi nebezpečné:

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

 

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.