15 najbizarnejších zamestnaní, o ktorých ste pravdepodobne ešte nikdy nepočuli

3804

Účtovník, robotník, predavač, či povaľač. Existuje mnoho zamestnaní, niektoré sa vykonávajú vonku a iné v kanceláriách. Niektorí ľudia majú šťastie a môžu pracovať v úplne obyčajných zamestnaniach. Sú však ľudia, ktorí také šťastie nemali, ale predsa, z niečoho žiť musia. Alebo niektorí sa len jednoducho nudia a chcú vykonávať niečo nezvyčajné…

„Krotiteľ (Zberač) žuvačiek“

Určite poznáte ten pocit, keď niekde sedíte a zrazu sa dotknete prilepenej žuvačky. Hrozné, ja viem. A preto sú tu ľudia, vykonávajúci toto zamestnanie. Ich prácou je odstraňovať žuvačky z chodníkov, nábytku, alebo z verejných miestností. No kto by už len túto prácu nechcel robiť….

Gum photo
Foto: NathanC835

Hodnotiteľ zápachu z úst

Zas jedno z tých príjemných po volaní, no čo už. Najčastejšie sú títo ľudia využívaní vo firmách zaoberajúcich sa výrobou zubnej pasty, čo by nemuselo byť až tak zlé. Ich služby však môže využiť skoro ktokoľvek, čiže to až také svetlé predsa len nemajú.

Maliar portrétov z popola mŕtvych

Chytiť urnu s myšlienkou, že držím schránku prachu mŕtveho človeka, sa aj celkom dá. Ale vytvoriť z neho portrét je už trošku priveľa. Našťastie toto zamestnanie existuje len v USA, konkrétne vo Virgínii, kde ho aj napriek tomu všetkému obľubuje mnoho ľudí. Pekná úcta k mŕtvym ľuďom…

Urn photo
Foto: debspottery.com

Profesionálny ospravedlňovač

Urobili ste niečo „zlé“ a chceli by ste sa ospravedlniť, ale jednoducho na to nenaberiete odvahu? Nemajte strach, už existujú ľudia, ktorí to vo Vašom mene radi urobia za Vás. Samozrejme, za peniaze. Problém je síce vyriešený, ale mám také tušenie, že osoba ktorej bolo ospravedlnenie určené, s Vami do konca života neprehovorí.

Zahrievač postele

Predstavte si, že idete na víkend do nejakého „slušného“ hotela, jednoducho si oddýchnuť od všetkého. Na tom by bolo všetko v pohode, lebo našťastie neviete, čo sa deje za Vašim chrbtom. Po ťažkom dni si konečne ľahnete do teplej postele a sladko zaspíte. Zaspávalo by sa Vám tak dobre aj vtedy, keby že viete, že na ohriatie postele bolo treba človeka, ktorý sa na nej vyvaľoval, kým ste vy neprišli?

Ľudský strašiak

Si 19/20-ročný študent, ktorý pre peniaze na vysokú školu/živobytie urobí čokoľvek, ale nechceš pacovať v McDonalde, lebo je to také obyčajné? Ak by si zvládol celý deň stáť na poli a odháňať vtáky, kľudne si môžeš privyrobiť hraním sa na strašiaka. Veľa šťastia, splnil sa Ti detský sen!

Human scarecrow photo
Foto: uff-da

Profesionálny spáč

Máte radi Fínsko a chceli by ste tam žiť? Teraz to rodine veľmi jednoducho vysvetlíte. Našli ste si prácu snov, ktorá Vás napĺňa a naozaj Vás baví. Áno, presne tak! Budete spať a ešte Vám za to zaplatia! A že čo to má s Fínskom? Totiž, istá fínska spoločnosť informovala verejnosť, že hľadá ľudí na túto pozíciu. Fajn, nejdem Vám robiť nádeje, všetky miesta už budú obsadené, takže môžete len dúfať, že budú takýchto ľudí potrebovať aj v iných krajinách.

Profesionálny sloní stylista

Hovorte si čo chcete, mohla by to byť sranda. Teda, ak sa nebojíte udupania slonmi. Tak, sadajte za šijací stroj a vytvorte sukňu pre slona. Samozrejme, nezabudnite sa naučiť maľovať, aby ste mohli slona ešte krajšie vyzdobiť. Ešte na neho povešiate nejaké náhrdelníky, somariny a je hotovo. Aj keď absolútne netuším, ako to na toho slona vytrepete, jedno mi je úplne jasné. Slony sú pre Srí Lančanov niečo, ako pre nás kabelkové psy…

Elephant in dress photo
Foto: Alexis Gravel

Profesionálny ušný čistič

Ste úplne na dne? Nech sa páči, práca ako stvorená pre Vašu situáciu. Robím si srandu, neviem si predstaviť, kto by toto robil. Ale naozaj, nedokážem si predstaviť, ako niekto cudzí čistí niekomu uši. Nie, už len tá predstava je hrozná…

Pestúnka pštrosích mláďat

Opatrovali ste niekedy deti? Skúsenosti sa totiž hodia, lebo toto bude trošku ťažšie. Nie je tam viac-menej žiadny rozdiel, akurát že keď sa niekam rozbehne ľudské dieťa, rýchlo ho chytíte. Ale keď Vám ujde pštros, budete musieť bežať 50 km/h, aby ste ho dostihli a to Vás potom na oplátku uďobe na smrť. Alebo v tom lepšom prípade strčí hlavu do piesku a bude Vás ignorovať celý deň…

Ostrich baby photo
Foto: Me in ME

Posudzovač pohlavia kuriat

Nie, naozaj som si to nevymyslela… Ide o reálne zamestnanie, kde musíte zistiť, čo z kuraťa bude, sliepka či kohút, jednoducho zistiť pohlavie. Možno to nie je také jednoduché ako sa zdá, nikdy som to nerobila. Ale ak sa budete nudiť, môžte skúsiť a potom si za to vypýtať 10 eur. Biznis je biznis….

Strážcovia áut

Idete na dovolenku bez auta a bojíte sa, že Vám niekto ukradne auto rovno z dvora/parkoviska? Nie je to problém, ak bývate v Brazílii. Tam existujú ľudia, ktorí Vám auto postrážia a keby že sa ho niekto odváži ukradnúť, budú sa za neho biť až do posledného dychu.

Trúchliaci na pohrebe

Ak Vám umrel niekto blízky, kto nemal veľa priateľov a chcete aby mal perfektný pohreb, môžete využiť profesionálne služby týchto ľudí. Zatiaľ to síce v Európe nie je, ale v takej Ázii, alebo v Afrike by sme takých ľudí našli.

Funeral photo
Foto: Space Ritual

Posunovač

Vážne neviem, ako inak by sa to dalo nazvať. Ide o človeka pracujúceho v japonských metrách, ktoré sú neustále preplnené a preto sa nie všetci dokážu dostať do vlaku. A na to sú tu títo ľudia, doslova tlačia ľudí do vlaku, aby sa tam vošli všetci a zároveň aby sa bezpečne dali zavrieť dvere.

Oshiya photo
Foto: SnippyHolloW

Prebúdzač

V Mexiku ľuďom na prebudenie očividne nestačí jedna obyčajná káva a potrebujú niečo lepšie. Napríklad taký šok spôsobený špeciálnou batériou. Áno, presne takýto ľudia sa pohybujú po mexických uliciach a vykonávajú si svoje netradičné zamestnanie a ešte za to dostávajú peniaze…

zdroj: list25

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre