15 užitočných a jednoduchých tipov ako žiť zdravšie (2. časť)

4062

Zdravie je jednoznačne to najdôležitejšie, čo človek má, a to aj napriek tomu, že si to mnohokrát neuvedomuje. V tom najhoršom prípade si to uvedomíme až vtedy, keď sa zdravie získať späť už nedá. Preto je nevyhnutné, aby ste sa o seba starali a vaše telo sa vám za to určite odplatí. My vám preto teraz ponúkame zopár ľahkých trikov, ako sa stať zdravším.

1. Jazvy po akné môžete odstrániť. Ako? Nuž, skúste zmiešať lyžičku muškátového orechu a lyžičku medu. Nechajte pôsobiť na danom mieste 30 minút a opakujte to každý deň.

2. Ak si chcete zapamätať sny, máme pre vás tip, ktorý by mohol fungovať. Pred spaním vypite polovicu fľaše čistej vody a následne ráno vypite druhú polovicu obsahu.

3. Sexom ku krajším vlasom. Dámy, ak chcete mať žiariace a lesklé vlasy, tak k tomu vám dopomôže práve táto „aktivita“, pretože počas nej sa produkuje množstvo exstrogénov, ktoré pomáhajú vašej pýche v podobe vlasov.

hair fotografia
Foto od Free-Photos

4. Nenamáčajte zubnú kefku do vody potom, ako na ňu nanesiete zubnú pastu, pretože voda redukuje zdravé benefity, ktoré pasta má.

5. Karfiol namáčaný v BBQ omáčke chutí takmer rovnako ako kuracie nugetky namáčané v tej istej omáčke. Rozdiel je ale v tom, že karfiol je oveľa zdravší.

6. Čím menej sladkosti jete, tým menej po nich túžite.

sweet fotografia
Foto od Hans

7. Zmiešajte jahody s lyžičkou prášku na pečenie, čím vytvoríte pastu. Rozotrite tento prípravok na svoje zuby a nechajte pôsobiť 5 minút. Následne si vypláchnite ústa a umyte zuby vlastnou zubnou pastou. A prečo? Je to skvelý recept na bielenie zubov.

8. Keď pijete veľa vody počas dňa, telo vynakladá v noci menšie úsilie. Znamená to, že budete mať kratší spánok.

9. Zdravotné výhody zeleného čaju – znižuje riziko upchatia dutín, posilňuje kosti, pomáha chudnúť, znižuje riziko vzniku rakoviny.

green tea fotografia
Foto od dungthuyvunguyen

10. Čierny čaj je správnou prevenciou pred poškodením pľúc, ktoré spôsobuje fajčenie.

11. Hroznový džús je užitočný pri boji s migrénou.

12. Ak vás trápi hrdlo a chcete sa bolesti zbaviť, vyskúšajte tento trik. Poškrabte si ucho. Stimulujú sa tak nervy v uchu a odrazí sa to v hrdle, čo spôsobí svalový spazmus, ktorý zabije nepríjemné svrbivé pocity v hrdle.

ear fotografia
Foto od PublicDomain

13. V prípade, že sa chcete zbaviť cigaretového dymu v miestnosti, stočte mokrý uterák a položte ho na nejaké miesto.

14. Pre ženy – vytvorte si skvelú domácu masku na tvár. Banány sú dobré na mastnú pleť. Zmiešajte banán, lyžičku medu a pár kvapiek citrónovej šťavy. Naneste si to na tvár a nechajte pôsobiť po dobu 15 minút. Následne zmyte vodou.

15. Ak používate servítky, ktoré sa vyťahujú z krabičky, tak máme pre vás zaujímavý tip. V prípade, že je už daná krabička prázdna, nevyhadzujte ju. Skrátka ju priviažte k plnej a keď si nos vyfukate, prázdnu krabičku môžete využiť ako kôš. Nemusíte tak zakaždým chodiť ku košu. Všetko budete mať po ruke.

tissue box fotografia
Foto od annaj

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre