17 vcelku DEPRESÍVNYCH faktov, ktoré vám deň práve nezlepšia

6818

Skoro pravidelne vám prinášame zaujímave fakty, ktoré sa snažíme smerovať čo najviac pozitívne. Dnes spravíme výnimku a pokúsime sa napísať článok o nie práve príjemných zaujímavostiach (neodporúčame čítať ak máte práve zlý deň).

Samota
Foto: Pixabay
  1. Dnes je vyššia pravdepodobnosť, že spáchate samovraždu ako to, že vás niekto zavraždí. Konkrétne až 7x vyššia.

2. Po vašej smrti si vás nikto nebude pamätať aj keď budete veľmi veľmi úspešný napríklad v biznise, budú si vás pamätať max 2-3 generácie . Keď budete génius ako Einstein alebo Shakespeare vaše meno si ľudia zapamätajú ale aj tak málokto bude vedieť, čo ste vlastne spravili.

3. Na hore Mt. Everest sa nachádza viac ako 200 mŕtvych tiel ľudí, ktorí si chceli splniť sen.

4. Niektoré druhy motýľov pijú ľudskú krv.

5. 16% telefónov má na svojom povrchu fekálne baktérie.

6. Výskumníci v roku 2006 zabili najstaršie zviera na svete – omylom.

7. Všetci ľudia na tomto svete sú nahraditelní a úspech nie je trvalý. Keď Carl Lewis zabehol 100m pod 10 sekúnd zdalo sa, že lepší už nebude nikto (aj podľa odborníkov). Odvtedy prišlo 100 ďalších šprintérov, ktorí tento bývalý rekord dosiahli alebo prekonali.

8. Mnoho ľudí na tomto svete žije v minulosti alebo v budúcnosti. Mnoho z nich zomrie skôr ako si to stihne uvedomiť.

Depresia
Foto: Pixabay

9. Až 1 z 5 ľudí trpí depresiou a do roku 2020 to bude druhý najčastejší dôvod práceneschopnosti v západnom svete (reálnou depresiou nie zlou náladou).

10. Peniaze vám lásku v skutočnosti kúpia nepriamo. Napríklad tým, že si zaplatíte vysokokvalitný kurz, kde vás naučia pôsobiť charizmaticky, lepšie oblečenie ktorým urobíte dojem alebo aj permanentka do fitka, ktorá vám zaručí dobrú postavu.

11. Môžete zabudnúť ako žiť . Ak trpíte Alzheimerom môže sa vo vysoko-pokročilom štádiu stať, že zabudnete ako sa žuje potrava alebo prehĺta.

12. Väčšina smiechu v dnešných sitcomoch bolo nahraných v 50 rokov . Čiže počujete smiech mŕtvych ľudí.

tv show photo
Foto: brizzle born and bred

13. Sonda Curiosity, ktorá sa nachádza na Marse si raz ročne zaželá robotickým hlasom “ Všetko najlepšie k narodeninám“. Vcelku depresívne narodeniny.

14.Veľryba s menom “ 52 Blue“ je zrejme najosamelejšia veľryba na svete, ktorá nedokáže komunikovať na inej ako sebevlastnej frekvencií.

15. Aj prasiatka a mačky trpia depresiou.

16. Športovci, ktorí dosiahnu striebornú medailu sa cítia horšie ako tí, ktorí dosiahli bronzovú.

17. Leopardov škvrnitých je už len 60 na celom svete.

 

Leopard Amursky
Foto: Wikimedia

zdroje: wwl, quora, theberry,

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre