18 bezhlavých potrétov, ktoré vznikli dávno pred vydaním Photoshopu

1947

Viktoriánska Éra bola v britskej histórií naozaj dôležitá. V tomto období vzniklo mnoho dôležitých vynálezov v oblasti vedy aj techniky. Jedným z nich bolo aj spopularizovanie fotografie naprieč obyvateľstvom. Ľudia v tomto období však mali zaujímavý zmysel pre humor a trendom sa stávali tzv. bezhlavé fotografie.

1

Vynález fotografie dával konečne ľuďom možnosť jednoducho a efektívne zvečniť životné momenty . V porovnaní s maľovaním portrétov bolo kúzlo fotografie neporovnateľné.

2

3

4

 

Netrvalo dlho a spolu s fotografiou vznikali aj prvé fotomanipulácie. S fotkami sa manipulovalo už takmer v počiatkoch vynájdenia fotografie.

5

Už v 19 storočí vznikali prvé fotky na tanieroch alebo skle.

6

7

Tiež bolo bežnou praktikou kombinovať rôzne fotografie z rôznych filmov. Všetko vznikalo precíznou manuálnou prácou s negatívom.

8

9

 

Za moment začali vznikať prvé bizarné fotografie, ktoré ľudia v tej dobe zrejme považovali za vtipné a unikátne. To druhé určite platí dodnes.

10

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Etela
4. januára 2018 13:02

Wow