2-ročný čistokrvný nemecký ovčiak trpí nanizmom, ktorý spôsobuje, že stále vyzerá ako šteniatko

6590

Matka príroda sa rozhodla urobiť si taký menší, nie práve pekný žart a zabezpečila, že tento nemecký ovčiak už nikdy nevyrastie. Má totiž už 2 roky a stále vyzerá ako šteniatko. Celý príbeh má aj napriek všetkému veľmi šťastný koniec.

1 39

Ranger je 2-ročný čistokrvný nemecký ovčiak, ktorý napriek svojmu veku už nikdy nevyrastie. Je to kvôli zriedkavému stavu nielen u ľudí, ale aj psíkov, ktorý sa nazýva nanizmus a ten spôsobuje trpasličí vzhľad. Jeho diagnózou je zapríčinená infekciou ktorú mu spôsobil nepríjemný parazit. Majiteľ psíka sa k celej situácii vyjadril takto: „Keď sme dostali Rangera od chovateľa, bol menší ako všetci ostatní psíkovia z rovnakého vrhu, ale mysleli sme si, že je to spôsobené parazitom Coccidia. V nasledujúcich týždňoch sme ho zobrali domov a nakoniec sme zistili, že ide o parazita zvaného Giardia. Zároveň sme si všimli, že Ranger mal na krku veľkú infekciu. Nakoniec sa nám podarilo dostať infekciu pod kontrolu a zbaviť sa parazita.“

2 38

Keď sa však zotavil z choroby, jeho majitelia si všimli, že niečo nie je v poriadku. Psík skrátka nerástol. Museli absolvovať niekoľko návštev u veterinára, kým zistili Rangerov stav. S jeho chorobou sa spája niekoľko vedľajších účinkov. Má také zdravotné problémy, akými sú strata kožušiny a šupinatá koža. Je to všetko spôsobené poruchou endokrinného systému – hypotyreózou. Tá spôsobuje, že štítna žľaza nedokáže vyrábať dostatok rastového hormónu. Roztomilý Ranger je už ale dnes plne zdravý a šťastný pes. Jeho milujúci majitelia a fascinovaní fanúšikovia sa ubezpečili, že dostal správne ošetrenie a úplne sa uzdravil.

3 36

4 37

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.