20 úžasných zaujímavostí a faktov

21216

1. Ak zjete lyžicu cukru po tom, čo ste zjedli niečo pikantné, tak cukor neutralizuje účinky.

palive

2. Existuje tzv. „zip bomb“ ktorá sa volá 42.zip. Má iba 42 kilobajtov keď je to zazipované, ale keď to otvoríte má to 4,5 Petabajtov.

 

 

3. Britskí policajti so sebou v aute nosia plyšových medveďov a dávajú ich deťom, ktoré sa zúčastnia nejakej nehody.

 

 

4. Existuje jeden Mexický jazyk, ktorý ovládajú plynule už iba dvaja ľudia na svete a tí sa spolu nerozprávajú.

 

 

5. Najdlhšie žijúci človek, ktorý fajčil cigarety fajčil od 21 do 117 rokov.

fajciar

 

 

6. Prvá krajina, ktorá bude potopená dôsledkom stúpania hladiny oceánov, je Kiribati. Už majú plány na trvalú evakuácia obyvateľstva.

 

 

7. V Nemecku je mnoho falošných zastávok pred opatrovateľskými domami aby sa zabránilo seniorom vyberať sa na cesty.

 

 

8. V Británii bol natočený nepodarený sitkom o Hitlerovi a Eve Braunovej ako žijú vedľa židovskej rodiny. Volalo sa to „Heil Honey I am Home!“

 

 

9. Ak je veľa pistácii prepravovaných v jednom kontajneri, tak začnú vyžarovať teplo a existujú aj prípady samovznietenia.

 

 

10. Nórsko má veľmi prísne pravidlá ohľadom označovania áut za „ekologické“. Vravia: „Autá nemôžu urobiť nič dobré pre životné prostredie okrem toho, že ho budú znečisťovať menej ako ostatné.“.

norsko

 

 

11. Žena vodcu scientologickej cirkvi v roku 2006 zmizla a doteraz sa nenašla.

 

 

12. Počas 200 rokov 3 lode stroskotali na tom istom mieste na pobreží Walesu. Tiež to bolo vždy v ten istý deň (5.December) a vždy to prežil iba 1 človek. Všetci traja, ktorí prežili sa volali rovnako: Hugh Williams.

 

 

13. Betty Robinson bola olympijská bežkyňa, ktorá bola súčasťou leteckej tragédie v roku 1931. Bola omylom označená za mŕtvu ale neskôr ju našli. Trvalo jej 2 roky, kým sa znova naučila chodiť, ale v roku 1936 sa znova zúčastnila olympijských hier a doniesla si domov zlatú medailu.

 

 

14. Americká letecká spoločnosť ušetrila 40,000$, keď zo šalátu, ktorý dávali cestujúcim, odstránila 1 olivu.

 

 

15. V roku 1880 sa kráľovná v Thajsku utopila, počas toho ako sa na ňu pozerali jej občania, pretože sa jej nemohli dotknúť.

utopit sa

 

 

16. Najmladší človek, ktorý dostal trest smrti v US mal iba 14 rokov. Aby ho posadili na elektrické kreslo museli pod neho podložiť bibliu a jeho súd trval iba 2,5 hodiny.

 

 

17. Jackie Chan daroval všetky svoje peniaze na charitu, takže jeho syn si môže zarobiť svoj vlastný majetok.

 

 

18. V roku 2006 NASA priznala, že už nemajú originálne nahrávky z pristátia na mesiaci, pretože cez nich nahrali niečo iné.

 

 

19. Japonci jedia tradične KFC ako vianočnú večeru. Je to vďaka úspešnej marketingovej kampani z pred 40 rokov. KFC je tak populárne, že ľudia musia svoje vianočné objednávky zadávať 2 mesiace dopredu.

 

 

20. V roku 2002 Steve Spielberg konečne dokončil školu po 33 ročnej pauze.

steven spielberg

 

 

zdroj

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre